Ah zeki kardeşim. Zaten devlette bugün 300 bin test yapalım deyip karar vermiyor. Kim hastalık için gelirse ne kadar fazla kişi hasta olursa günlük o kadar test olur. Yani test sayısının azalması vakanın azalması ile alakalı. Lütfen bir şey bilmeden yazmayın.

Hiç düşünmedim, ama yine de inanmadım vakalar bunu 10 katı diyen doktorlarımız var.

Vakaların gerçekten düştüğüne neden inanmıyorsunuz anlamıyorum. Eskisine göre hastanelere test için olsun testi pozitif çıkanlar olsun bu kişilerin sayısı gerçekten azalmaya başladı. Açıkçası benim en yakınlarım bile corona olurken artık çevremde kimseden corona olmuş diye haber almıyorum.

Hocam Benin doktor tanıdıklarım var hepsi vakaların hiç düşüş göstermediğini söylüyorlar ayrıca şu an bizim sitemizin % 70'i COVID-19 sizin yakınınızda olmaması vakaların azaldığını göstermez.

Aziz milletim,
Size şahsım ve milletim adına teşekkür ederim.
Test sayılarının hızla düştüğü bu dönemde salgını çok iyi kontrol(!) ettiğimizi düşünüyorum.
الحمد لله çok iyi giden bu süreçte hedefimiz test sayısını 0 yapmak.
0 vakaya ulaşmanın yolunu bulan Bilim Kurulumuza ve Bakanlığımıza teşekkürlerimi iletiyor, sizi saygıyla selamlıyorum.

Böyle bir konuşma beklerim ben artık...

Hocam Benin doktor tanıdıklarım var hepsi vakaların hiç düşüş göstermediğini söylüyorlar ayrıca şu an bizim sitemizin % 70'i COVID-19 sizin yakınınızda olmaması vakaların azaldığını göstermez.

Benim de doktor ve hemşire tanıdıklarım var bana da tam tersini söylüyorlar. Açıkçası sayılar doğru olmasa bile gerçekten sayıların azaldığını düşünüyorum.

Evet hocam azalmıştır zaten tam kapanmadan dolayı ama bu kadar kısa bir sürede 60k vakadan 20k vakaya kadar inmesi sizce gerçekçi mi?

Yani rakamlar gerçek midir onu bilemiyorum işte, dediğiniz gibi hiç güven vermiyor. Ama önemli ölçüde vakaların düştüğü hissediliyor.

Geri
Yukarı