5 Mbit Upload ile Twitch Bitrate Miktarı

Caesar Edit

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Avrasya Üniversitesi Öğrenci
  • 5.1 Mb Dow
  • 4.5-5.0 Mb Upl
  • Fakat 27 ping değeri( 😢 )

İle kaç bitrate verilmelidir sizce oyunlarda ping yapmaması için?
2000 Civarı verdiğimde örneğin LOL'de pingim 40-50 arasına çıkıyor. Fakat görüntü tabii çok iyi olmuyor, fareyi hareket ettirince görüntüde bozulma oluyor. Bu değerler ile yayın yapamama sebebim ping değerimin 27 olması mı?

Not: 1080p 60FPS yapaıyorum yayını.

Sistem : MSI GP63 Leopard 8RE
Özellikler : Ram : 16GB / E.Kartı : GTX1060 / İşlemci : i7-8750H

Son düzenleyen: Moderatör:
4500 5000 bitrate'e kadar verebilirsin. Gayet yeterli. 720P yayın için 3.5 4 mbit upload yeterli oluyor zaten. Tamamını vermezsen bitrate olarak ping sorunu da olmaz. 4000 ver yeter. Bir yayın aç ve dene. Kapat aç yaparak en iyi ayarı kendin bulursun.

Bence bi 3K bitrate verebilirsin, oynadığın oyun zaten LOL kafadan tek yenilen bir oyun olmadığından dolayı 70-90 ping oynasandan o kadar sıkıntı olmaz.

Ya örneğin lee sin, azir vb. herolar oynarken bi tık sıkıntı yaşatıyor maalesef ping sorunu.

4500 5000 bitrate'e kadar verebilirsin. Gayet yeterli. 720P yayın için 3.5 4 mbit upload yeterli oluyor zaten. Tamamını vermezsen bitrate olarak ping sorunu da olmaz. 4000 ver yeter. Bir yayın aç ve dene. Kapat aç yaparak en iyi ayarı kendin bulursun.

1080 yerine 720 ver diyorsunuz yani peki tamam bir de öyle deneyeyim. teşekkürler.

Ya benim başka bir sorunum daha var bunun için ek konu açsam mı bilmiyorum ama ne yaptıysam düzelmiyor, mesela PES19, GTA 5, Apex vs. oyunlarını Oyun Yakalama ile ekle diyorum OBS bazen görüyor bazen görmüyor çıldırtıyor beni. Yapmadığım seçenek kalmadı sebebi nedir sizce ? Öbür türlü yeni bir konu başlığı açacağım.

Konuyu hortlatacağım ama, obs bitrate ayarlarımı bi tutturamadım. Fikirlerinize açığım. Arada bi drop giriyor yayına.
Sistemim;
Processor: AMD Ryzen 5 3600X
Motherboard: Asus ROG Strix B550-F Gaming
GPU: Asus ROG Strix RTX 2070S
Ram: HyperX Fury (2x8) 3000 MHz
Upload hızım 5 mbps

Geri
Yukarı