5 Mbit yükleme ile yayında kayıp oluyor

gguven007

Hectopat
Arkadaşlar, merhabalar herkese. Yayında inanılmaz bir şekilde drop oluyor ve oyunda pingim oluyor. Firma adı vermek yasak olabilir diye yazmıyorum ama Türkiye'de herkesin çoğunlukta kullandığı firmayı kullanıyorum. Upload ve download hızımı ekliyorum resim olarak. 2500 bitrate bile veremiyorum. 2000 bitrate hiç sorun yaratmıyor ama görüntü çamur gibi oluyor.
PC özellikleri; i7 10700K, RTX 3070 Ti, 32 GB RAM, 1TB M.2 SSD.

1626813613653.png

ZyXEL, model; VMG3312-B10b

Modem ayarlarında mı bir problem var acaba? Drop evet bu kadar üst düzey bir sistemde sanki 30FPS yayın veriyormuşum gibi halbuki 60FPS seçili vs...
Drop sorununu olmaması gerekiyor fakat ilginç. Ping için QoS ayarı yaparsan pingin düşebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Drop sorununu olmaması gerekiyor fakat ilginç. Ping için QoS ayarı yaparsan pingin düşebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Video kullanılamıyor diyor.QoS ayarı yazsam herhangi bir video işimi görür mü ? Ve 4000Bitrate verdiğimde pingim düşük kalır mı ?

Video kullanılamıyor diyor. QoS ayarı yazsam herhangi bir video işimi görür mü? Ve 4000BITRate verdiğimde pingim düşük kalır mı?

QoS ayarı yaptığımda benim ping değerlerim sabit kalıyor. Kullandığım router ASUS RT-AX82u. Pingin düşük kalması gerekli QoS ayarı yapınca.

QoS ayarı yaptığımda benim ping değerlerim sabit kalıyor. Kullandığım router ASUS RT-AX82u. Pingin düşük kalması gerekli QoS ayarı yapınca.
Anladım yani ping sorunum veya drop modem kaynaklı değil ? İnternet sağlayıcısını arayınca modem değiştirin vs diyorlar

Geri
Yukarı