5 Mbps upload için OBS ayarları nasıl olmalıdır?

• Konuyu başlatan Wynex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 14B

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Vakit harcamak için Twitch'e başlamayı düşünüyorum.

Sistemim;
• Ryzen 5 2600X
• MSI RTX 2070 Gaming Z
• DeepCool Gammaxx L240
• G.Skill Aegis 8X2 16 GB DDR4 CL16 3000MHz
• Adata 120 GB SSD
• WD 1 TB Blue HDD

İnternetim;

Screenshot_2.png

Genel olarak PUBG yayını yapacağım, canlı ve kaliteli bir görüntü vermek istiyorum izleyicilerime.
Detaylı olarak OBS ayarları verebilirseniz sevinirim.
Kullandığım OBS, Streamlabs OBS değil. Normal OBS ve sürümü 23.0.2.

Otomatik yapılandırma sihirbazı kullanmıştım fakat tam istediğim görüntüyü alamadım, ciddi anlamda kalitesiz, soluk ve cansız bir görüntü çıkmıştı ortaya.

Otomatik yapılandırma sihirbazı şu şekilde ayarlar uygulamıştı;

Screenshot_1.png

Deneme yanılma yöntemi ile daha net bir sonuç alabilirsiniz. Bana kalırsa 4000 bitrate ve 720P ile deneyin. Kodlayıcıyı da x264 deneyin eğer yayında veya sizde kasma olursa NVENC'e geri çekersiniz. Birde şu siteden kendinize en uygun sunucuyu seçebilirsiniz.

Video bit hızını 4500, çıkışı da 1920x1080 (kaynakla aynı) yapıp dener misiniz?

Deneme yanılma yöntemi ile daha net bir sonuç alabilirsiniz. Bana kalırsa 4000 bitrate ve 720P ile deneyin. Kodlayıcıyı da x264 deneyin eğer yayında veya sizde kasma olursa NVENC'e geri çekersiniz. Birde şu siteden kendinize en uygun sunucuyu seçebilirsiniz.
FPS'i kaç yapayım hocam?

FPS'i kaç yapayım hocam?
Bence 60 kalsın. Bir de beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Youtube'un 60FPS 1080p video için önerdiği kalite 12000Kbit. Bizdeki internet hızlarıyla ancak bu kadar oluyor.

Ben de internet upload hızı 3Mbit. O yüzden 100Mbit kayıt edip, sonra 4K 60Mbit'e dönüştürüp öyle yüklüyorum. Kaliteyi ancak öyle muhafaza ediyor. O kalitelerde canlı yayın yapmam için 14 tane komşumun ınternetini daha kendime alıp köprü yapmam lazım :)

Bence 60 kalsın. Bir de beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Youtube'un 60FPS 1080p video için önerdiği kalite 12000Kbit. Bizdeki internet hızlarıyla ancak bu kadar oluyor.

Ben de internet upload hızı 3Mbit. O yüzden 100Mbit kayıt edip, sonra 4K 60Mbit'e dönüştürüp öyle yüklüyorum. Kaliteyi ancak öyle muhafaza ediyor. O kalitelerde canlı yayın yapmam için 14 tane komşumun ınternetini daha kendime alıp köprü yapmam lazım :)
Hocam Twitch yayını ayarları için söylemiştim, Youtube değil. Yanlış anlaşılma oldu sanırım.

Hocam Twitch yayını ayarları için söylemiştim, Youtube değil. Yanlış anlaşılma oldu sanırım.
Pardon, kafam karıştı :) Twitch için tavsiye edilen yayın değerleri; 1080p 60FPS için 4500-6000Kbps.

Size önerdiğim 4500 değeri düzgün çalışırsa alt sınırı yakalamış oluyorsunuz zaten.

Stream Labs kullanmanızı öneririm. Yayıncılar için desteklenen bir uygulama zaten ve fazlaca işinize yarayacak araç var. Bitrate upload hızınıza göre belirleyin ve deneme yanılma yoluyla uygun ayarları yakalayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Screenshot_20190405-092918.jpeg

Geri
Yukarı