5. nesilde ısınan işlemci sağlam mıdır?

oguzhan3177

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H
AMD Ryzen 5 3600
Sapphire RX6600XT Nitro+ 8GB
Corsair Vengeance Pro SL 2x8GB 3200MHz CL16
Samsung 980 1TB M.2 SSD
Meslek
Matbaa - Makine Operatörü
RAM
Corsaie cl16 3200mhz
Anakart
Gigabyte b450m s2h
Bu hafta topladığım sistemde anakartın BIOS'u aldığım işlemciyi desteklemediği için(anakart 3. nesile kadar destekli. Benim işlemcim 5. nesil) çalıştıramadım. Dün akşam BIOS güncellemesini 2. nesil bir işlemciyle yaptık lakin benim işlemcimi takınca yine çalışmadı. İlk şüphem güncellemeden sonra Save almamış olmasıydı. Adama sorduğumda kaydettim dedi. İşlemci arızalı dedi iade etmemi söyledi. Bende biraz araştırdım, fanı takmadan bilgisayara güç verdim ve işlemcinin ısındığını elimle hissettim. Yani çalışıyor. Benim sorum şu: Isınıyor olması sağlam olması anlamına mı geliyor? Ona göre 5. nesil destekli anakart alacağım.

B450 5.nesil destekliyor. Başka bir anakartta deneyin. Aynı problem benim R3 1200 AF işlemcimde var ısınıyor fakat start vermiyor anakart. BIOS kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

Hocam, bunu denemeden bilmek zor. Isınması sağlam olduğu için tam olarak yeterli değildir.

Hocam, bunu denemeden bilmek zor. Isınması sağlam olduğu için tam olarak yeterli değildir.
Hocam 5. Nesil işlemciyi taktığımız anakart biraz eski. Onun çalıştırması zaten çok zordu.. yeni anakart almamı tavsiye edersiniz, işlemciyi iade etmemi mi?

Dediğim gibi emin olmadan bir şey demek doğru olmaz.

Save alma diye bir şey mi varmış? BIOS'u yükleyince yüklenmiş oluyor :D
Öyle mi oluyormuş :) daha önce hiç güncellemedim o yüzden bilmiyorum hocam pardon yanlış bilgi için 🥺

Yeni konular

Geri
Yukarı