5 Pin Fanı 4 Pine Çevirmek

zeynep_bulut

Hectopat
Daha fazla  
Thermaltake Riing 3'lü set aldım. Fanlar RGB olduğu için 5 pinli 2 tanesini radyatöre takmak istedim diğerini kasa fanı olarak kullanacaktım. Fanlar 5 pinli olduğu için ürünün dahili konrolcüsüne takarak anakarta bağlantı yapabiliyorsunuz. Ben üçünü de sıvı soğutucunun CPU fana giden kablosuna bağlantı yaptım. Sanki RPM kaybı yaşıyorum. Diğer bir tane fanı SYS fana takmak istersem eğer giriş 4 pinli olduğu için RGB'den yararlanamıyorum. Benim sorum şu; 3 adet RGB fanı tek bir CPU fan soketi kaldırabilir mi? Ya da piyasada 5 pini 4 pine çevirebilecek adaptör bir kablo bulabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bulabilir misin bilmiyorum ama normalde kasayı yada fanı alırken adaptörle yollamaları lazım. Bende bir tane var o da kasanın içinde verdiler. Manuel kullanımda sata ve dıp pini olması lazım. Anakart kullanımında dönüştürücü koymaları lazım. Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanın kutu içeriğinde kontrolcü mevcut en fazla 3 tane 5 pinli fan takabiliyorsunuz. Ve bunu anakarta takmak için de 4 pinli bir kablo var. Lakin bir tane olduğu için 3 fanı da anakartın tek fan çıkışına bağlayabiliyorsunuz. Sorumu yineliyorum tek fan çıkışı 3 RGB fanı besleyebilir mi ?
@RenMa
140mm set evet ama sahibinden sitesinden almadım
@35UPGRADER36

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı