5. ve 6. sınıfta arkadaş edinememe sorunu

hellaboutthat

Hectopat
Ya şu an 8. Sınıfım. Nedense 5 ve 6. Sınıfta arkadaş edinemezdim kimseyle konuşmazdım. 1 arkadaşım vardı o da beni sattı zaten neyse, sattıktan sonra o yıllar kimseyle konuşmadım. 7. Sınıfta denedim ciddi ciddi arkadaşlarım oldu tabii tenefüste yalnız sırada oturuyordum. Tabii şöyle bir problemim vardı onlar bana gelsin amaçlı tabii onlar gelmiyordu, bazen geliyorlardı. Ben de sıkılıp sınıfa dönüyordum. 7. Sınıf öyle geçti tabii. 8. Sınıfım ve şu an cidden iyi gidiyorum, sıra arkadaşımla konuşabiliyorum (6 ve 7. Sınıfta yalnız oturuyordum). Neyse neden bunu 5 ve 6. Sınıfta yaşadığımı merak ediyorum. Galiba fazla mükemmeliyetçiydim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de mükemmeliyetçi bir insanım ve sosyal fobiğim. Senin yaşındayken yaşıtım kızlarla anlaşamazdım. Tam olarak beklentin ne?

Ya arkadaşım geçmiş bitmiş, ne düşünüyorsun. Lisede aktif ol, baştan kendini ezdirme, tavrını ortaya koy, arkadaş edin ayrıca. İlk intiba her zaman çok önemlidir. Kendini sıradan biri gibi tanıtırsan ileride arkadaşların sana seviyesiz davranabilecek. Baştan bunu belli edince yapamayacaklar.

Kendini sıradan biri gibi tanıtırsan ileride arkadaşların sana seviyesiz davranabilecek. Baştan bunu belli edince yapamayacaklar.
Kirmizi hali ile mi girsin sinifa? Siradan biri nasil olunuyor hem? Turkiye'de siradan birisi olmak imkansiz gibi bir sey cunku bu ulkede sagcisi var, solcusu var, radikal islamcisi var, laik olani var, homofobik olani var, homoseksuel olani var. Nasil siradan birisi olmadan tanitabilir kendini? Galiba boyle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hedeflerin olsun ve bu doğrultuda ilerlemeye çalış. Sen ilerlerken zaten istesen de istemesen de sana katılanlar olacaktır.

Kirmizi hali ile mi girsin sinifa? Siradan biri nasil olunuyor hem? Turkiye'de siradan birisi olmak imkansiz gibi bir sey cunku bu ulkede sagcisi var, solcusu var, radikal islamcisi var, laik olani var, homofobik olani var, homoseksuel olani var. Nasil siradan birisi olmadan tanitabilir kendini? Galiba boyle:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bilmiyorum ama ben tavrımı yeterince net ortaya koymadığım için boş insanlarla uğraşmak zorunda kalıyorum. Arkadaşa, başından sert davranmaya çalışmasını söylüyorum. Lakayıt hareketlere izin vermesin mesela.

Hocam bilmiyorum ama ben tavrımı yeterince net ortaya koymadığım için boş insanlarla uğraşmak zorunda kalıyorum. Arkadaşa, başından sert davranmaya çalışmasını söylüyorum. Lakayıt hareketlere izin vermesin mesela.
O zaman da arkadasi kalmaz. Arkadaslar arasinda eger kisiler samimi ise bazen saygisizlik durumlari olabiliyor fakat samimi olduklari icin aralarini pek bozmaz. Onun disinda sert olmakta insanlari uzaklastirabilir. Eger sosyal anksiyete gibi bir durumu yoksa zaten kendisi arkadas edinecektir fakat varsa benim gibi buyuk ihtimalle daha az populer olan kisilerle takilacaktir. 8. siniftan beri gercek hayatta surekli konustugum bir kiz yok ve bundan memnun muyum diye sorarsaniz aslinda evet cunku konusurken kendimi asiri kasiyorum ve konusmanin sonucunda acayip pisman oluyorum.

O zaman da arkadasi kalmaz. Arkadaslar arasinda eger kisiler samimi ise bazen saygisizlik durumlari olabiliyor fakat samimi olduklari icin aralarini pek bozmaz. Onun disinda sert olmakta insanlari uzaklastirabilir. Eger sosyal anksiyete gibi bir durumu yoksa zaten kendisi arkadas edinecektir fakat varsa benim gibi buyuk ihtimalle daha az populer olan kisilerle takilacaktir. 8. siniftan beri gercek hayatta surekli konustugum bir kiz yok ve bundan memnun muyum diye sorarsaniz aslinda evet cunku konusurken kendimi asiri kasiyorum ve konusmanin sonucunda acayip pisman oluyorum.
Hocam kız değil arkadaş çevresinden bahsediyorum. Zaten 1 senesi var, ancak yapması gereken bence çok da gevşek davranmamak olacaktır. Bakın, 11. Sınıfım, sınıfımdakiler 7. Sınıfın yapmayacağı şeyler yapıyor. Hocalar da şikayetçi zaten, yapacak bir şey yok ama.

Hocam kız değil arkadaş çevresinden bahsediyorum. Zaten 1 senesi var, ancak yapması gereken bence çok da gevşek davranmamak olacaktır. Bakın, 11. Sınıfım, sınıfımdakiler 7. Sınıfın yapmayacağı şeyler yapıyor. Hocalar da şikayetçi zaten, yapacak bir şey yok ama.
Sadece 1 cumlede kizlardan bahsetmistim. Konusmanin geri kalani arkadaslar uzerineydi. Bende 10. sinifa gidiyorum ve hic oyle malca seyler yapan yok cunku herkes seviyesini ve beynini kullanabiliyor. Ayrica meslek lisesinde oldugumu belirtmemde fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı