Çözüldü 5 zayıf ile sınıfta kalınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Murat Gül

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, ben meslek lisesi öğrencisiyim ve 11. sınıfım. Genel ortalamam 50'nin üzerinde ve 2 baraj dersinden geçiyorum, edebiyat dahil. Ama 5 tane dersim 50'nin altında. Sınıfta kalır mıyım? Ya da sorumluluğa girer miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yönetmeliğe göre iki dönem ortalaması 50 ve üstü ise sınıfı doğrudan geçiyorsunuz.

1655029879886.png
Merhaba, ben meslek lisesi öğrencisiyim ve 11. sınıfım. Genel ortalamam 50'nin üzerinde ve 2 baraj dersinden geçiyorum, edebiyat dahil. Ama 5 tane dersim 50'nin altında. Sınıfta kalır mıyım? Ya da sorumluluğa girer miyim?

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE hocam bir de siz bakar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yönetmeliğe göre iki dönem ortalaması 50 ve üstü ise sınıfı doğrudan geçiyorsunuz.

Eki Görüntüle 1417029
Arkadaşın bilgisi doğru. Baraj derslerden de geçmişsin, yıl sonuna göre 50 ortalamayı da tutturmuşsun. Devamsızlık açından bir sıkıntı yoksa sorun oluşturmaz.

Yıl sonuna göre ortalamanız 50 ve üstündeyse geçersiniz ama kaldığınız dersler arasında Edebiyat varsa sorumlu geçersiniz. Bir de meslek ya da imam hatip liselerinde de bazı bölüm dersleri zorunlu olabiliyor. Onlar da sorumlu olarak bir üst sınıfa geçmenize sebep olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı