5 zayıf ile sınıfta kalınır mı?

oduncu_yılmaz

Kilopat
Yer
Ordu
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, herkese iyi forumlar! Sizlere sorum olacak. Lise 1. sınıfta 1 zayıfım vardı ve sınıfı geçtim. Şu an 10. sınıfım ve 5 zayıfım var toplamda 6 zayıfım var ve baraj dersini geçtim. Ben sınıfta kalır mıyım? Yıl sonu ortalamam 50 üzeri, şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, herkese iyi forumlar! Sizlere sorum olacak. Lise 1. sınıfta 1 zayıfım vardı ve sınıfı geçtim. Şu an 10. sınıfım ve 5 zayıfım var toplamda 6 zayıfım var ve baraj dersini geçtim. Ben sınıfta kalır mıyım? Yıl sonu ortalamam 50 üzeri, şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Geçersin zayıf ders 6 veya 7 olursa kalıyordun galiba hatta baraj dersin olsa bile geçebiliyorsun diye biliyorum. Kurallar değişti ise orasını bilemem.

Benim zamanımdayken Dil ve Anlatım dersinden kalırsan belge alamıyordun ve sınıfta kalıyordun. Ama yeni sistemde neler oluyor bilmiyorum.

Şunu bir öğrenemediniz zorunlu derslerden kalırsanız ilerde vermek zorundasınız ve 1. ve 2. dönem toplamlarının 100 olması gerek yani 1. dönemi 10 ortalama ile geçerseniz 2. dönem ortalamanızı 90 yapmanız zorunlu yoksa kalırsınız.

Öncelikle oylamayla olacak şey değil bu. Açman saçma olmuş. Baraj dersi geçtiğini söylemişsin. Bu durumda ağırlıklı yıl sonu ortalamana bakmak gerekiyor. Mobilde e-okul uygulamasından bakabilirsin. İki dönemin ortalamasını almalısın. 50'yi geçiyorsa sorun yok. İstersen 10 dersten kal.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı