50.000 TL ekipman dahil sistem önerisi

Bütçe
50.000

wh1te

Decapat
Daha fazla  
Merhaba 50.000 TL bütçe ile sistem toplayacağım, bu konuda yardımınızı istiyor ve kriterlerimi yazıyorum 50.000 TL'yi biraz aşabilirsiniz (Max 5k).

RTX 3000 serisinden bir ekran kartı (min 3070)

Razer marka ekipmanlar (zorunlu değil)

Ekipmanlar:

Klavye.
Mouse.
Büyük boy mouse pad.
Kulaklık.
Sandalye.
Monitör.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba 50.000 TL bütçe ile sistem toplayacağım, bu konuda yardımınızı istiyor ve kriterlerimi yazıyorum 50.000 TL'yi biraz aşabilirsiniz (Max 5k).

RTX 3000 serisinden bir ekran kartı (min 3070)

Razer marka ekipmanlar (zorunlu değil)

Ekipmanlar:

Klavye.
Mouse.
Büyük boy mouse pad.
Kulaklık.
Sandalye.
Monitör.

totalde 52800 tl tutuyor.

xDrive 15'LI Professional Gaming Chair Red / Black
Koltukla birlikte 55,400 gibi bir fiyat oluyor.

Burada toplanmışı var.

Paran çıkışmazsa 20 bine bunu da alabilirsin.

Burada toplanmışı var.

1.o sistem DDR5 ve RAM'ler DDR4 yani uyumsuz 2.o sistemde ekran kartı yok benim seçtiğim 3070i koyunca 48k oluyor 3.o sistemdeki M.2 ve HDD gereksiz benim koyduğum M.2 gen3 ayrıca DDR5 RAM'lerin henüz frekansı yüksek olsa da CL değeri de çok yüksek DDR4 son nesil bir sistem toplamak DDR5 toplayıp ortada kalmaktan iyidir. Yani bilip bilmeden AAA bu en son çıkanı diye toplanmış bir sistem bana verin 100k bende topliyim 12900KF 3090 32 GB DDR5 4800mh CL40 RAM 2 TB M.2 gen3 360mm NZXT sıvı soğutma Thermaltake 16 fanlı kasa ile şov yaparım size.

Burada toplanmışı var.

2.önerdiğiniz sistemin ekran kartı AMD kullanıcı NVIDIA bazlı bir kart istiyor. 6700XTLI bir sisteme 25 vermek ne kadar mantıklı tartışılır PSU 650W anakart B450M komik sistemleri kontrol etmeye bile üşeniyorsunuz😆

Son düzenleme:
1.o sistem DDR5 ve RAM'ler DDR4 yani uyumsuz 2.o sistemde ekran kartı yok benim seçtiğim 3070i koyunca 48k oluyor 3.o sistemdeki M.2 ve HDD gereksiz benim koyduğum M.2 gen3 ayrıca DDR5 RAM'lerin henüz frekansı yüksek olsa da CL değeri de çok yüksek DDR4 son nesil bir sistem toplamak DDR5 toplayıp ortada kalmaktan iyidir. Yani bilip bilmeden AAA bu en son çıkanı diye toplanmış bir sistem bana verin 100k bende topliyim 12900KF 3090 32 GB DDR5 4800mh CL40 RAM 2 TB M.2 gen3 360mm NZXT sıvı soğutma Thermaltake 16 fanlı kasa ile şov yaparım size.

2.önerdiğiniz sistemin ekran kartı AMD kullanıcı NVIDIA bazlı bir kart istiyor. 6700XTLI bir sisteme 25 vermek ne kadar mantıklı tartışılır PSU 650W anakart B450M komik sistemleri kontrol etmeye bile üşeniyorsunuz😆
Kardeş ben bi taş attım. Sen çıkıp kafa atıyorsun ona.

Gönderdiğim linkteki ve bu konunun sahiplerini bi incele bakayım.

Çocuk her gün hayallerine kavuşuyor bir konu açarak. 😣

Bu çocukları hayal dünyasına esir edenler utansın.

Burada toplanmışı var.

50k bütçeyle belirttiklerimi alamazsanız ITOPYA | Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası 300k ya uwu sistemini alabilirsiniz sayın @wh1te
Kardeş ben bir taş attım. Sen çıkıp kafa atıyorsun ona.

Gönderdiğim linkteki ve bu konunun sahiplerini bir incele bakayım.

Çocuk her gün hayallerine kavuşuyor bir konu açarak. 😣

Bu çocukları hayal dünyasına esir edenler utansın.

Yanlış taşı atıyorsunuz diye yazıyorum bende zaten. Hayal dünyasına esir olmuşlardan biride benim ama saçma sapan sistemler atmıyorum. Drr5 sisteme DDR4 RAM takan mı dersin? 5600X ile B450M kullanan mı dersin sıkıntılı tiplerden uzak durun.

Böyle bir sistem toplanabilir, tam 50K oluyor. Sandalye ve soğutucu için +5K bütçeni kullanabilirsin. Kasaya hangi soğutucu uyumlu olur ve daha iyi olur bilmediğimden soğutucuyu ve boyunu bilmediğimden de sandalyeyi önermedim. Sandalye olarak fileli ofis sandalyesi bakabilirsin.
Tutuşuna göre bunlara bakılabilir.

Son düzenleme:
Böyle bir sistem toplanabilir, soğutucu ve ekipmanlar için 2, 5-3K bütçe kalıyor, +5k bütçeyle 7, 5-8k oluyor. Kasaya hangi soğutucu uyar bilmediğimden ve ekipmanlar hakkında pek bir bilgim olmadığından onları önermedim.

Sistem toplamayı bilmiyorsanız toplamayın. DDR5 bir sistem inşa edip neden DDR4 RAM kullanırsın ki? Önerdiğiniz PSU çöp yaptığınız öneride ki tek tutarlı kısım 3080 Ti olması ve 12700'ün kf olması a bir de monitörü unutmamak lazım.

Geri
Yukarı