50.000 TL laptop veya masaüstü bilgisayar önerisi

Baktığım kadariyla bir sıkıntı göremedim, GPU tam yükte 80leri geçiyor ama sorun olcagini düşünmüyorum. ROG'larda zaten CPU sogutmasi iyi oluyor genel anlamda sıvı metal kullanıldığı için.

Hatta direkt forumdan bir hocamın yaptığı detaylı açıklamayı paylaşiyim. "Cihaz sizi 50 dB üstüne çıkan manuel moda mahkum edebilir. Ancak o şekilde GPU'yu 78/80 gibi değerlerde tutabilir. Bunda sorun görmüyorsanız üzmeyecektir. Kısmı çözüm olarak GPU'nun W limitini düşürebilir, maksimum sıcaklığını değiştirebilirsiniz bu da performans kaybıyla sonuçlanır. Altına yükseltici konularak cihaz serin tutulabilir elbette. Bazı markalar soğutmasına göre W değeri belirliyor. En doğrusu bu. ASUS 150W değeri sunmuş fakat yazılımla dediğim gibi kısılma imkanı var.
Onun dışında cihazın sorunu yok gibi duruyor. Yükseltici ile soğutma normal seviyeye getirilebilir. Olmadığında GPU'yu 130W ayarlarsanız yine bir sorun olmayacaktır. Evet, 130W ayarlayarak bile bazı firmaların en üst seviye 3070 Ti modellerinin performansını yakalıyor. Böyle düşününce soğutma, çok kafaya takılırsa çözümleri var. Bu fiyata alternatif de göremiyorum. Batarya gibi önemli artıları var. Ekran gayet başarılı" kısacası normal oyun oynarken soğutucu ile bu sıcaklıkları rahatça çözersiniz, olmadığı zaman ise 80 bana fazla derseniz limitle kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Baktığım kadariyla bir sıkıntı göremedim, GPU tam yükte 80leri geçiyor ama sorun olacağını düşünmüyorum. ROG'larda zaten CPU sogutmasi iyi oluyor genel anlamda sıvı metal kullanıldığı için.

Hatta direkt forumdan bir hocamın yaptığı detaylı açıklamayı paylaşiyim. "cihaz sizi 50 dB üstüne çıkan manuel moda mahkum edebilir. Ancak o şekilde GPU'yu 78/80 gibi değerlerde tutabilir. Bunda sorun görmüyorsanız üzmeyecektir. Kısmı çözüm olarak GPU'nun W limitini düşürebilir, maksimum sıcaklığını değiştirebilirsiniz bu da performans kaybıyla sonuçlanır. Altına yükseltici konularak cihaz serin tutulabilir elbette. Bazı markalar soğutmasına göre W değeri belirliyor. En doğrusu bu. ASUS 150W değeri sunmuş fakat yazılımla dediğim gibi kısılma imkanı var.
Onun dışında cihazın sorunu yok gibi duruyor. Yükseltici ile soğutma normal seviyeye getirilebilir. Olmadığında GPU'yu 130W ayarlarsanız yine bir sorun olmayacaktır. Evet, 130W ayarlayarak bile bazı firmaların en üst seviye 3070 Ti modellerinin performansını yakalıyor. Böyle düşününce soğutma, çok kafaya takılırsa çözümleri var. Bu fiyata alternatif de göremiyorum. Batarya gibi önemli artıları var. Ekran gayet başarılı" kısacası normal oyun oynarken soğutucu ile bu sıcaklıkları rahatça çözersiniz, olmadığı zaman ise 80 bana fazla derseniz limitle kullanabilirsiniz.

Anladım hocam teşekkürler soğutucu da almayı düşünüyorum zaten. Kesin kararımı vermeden önce birkaç gün bekleyeceğim forumdaki arkadaşlar başka bilgisayarlar önersin diye ama attığınız gerçekten güzel geliyor muhtemelen onu seçerim tekrardan teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı