50 bin TL mining sistem önerisi

Rosez

Decapat
Daha fazla  
Forumdaki biraz araştırma yaptım ancak güncel olarak pek yansıtmayan konular var.
Hangi ekran kartları ile yapılır? Mümkünse uzun vadeli bir yatırım olsun, yani bugün mining yaptığım kartın desteği yarın bitmesin.
Bütçeyi biraz aşabiliriz.
Hangi kartları önerirsiniz, bu bütçeye mantıklı olur mu? Aylık net kazancım ne olur aşağı yukarı? Belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haziran Temmuz gibi ETH 2.0 çıkacağını söylüyorlar. Çıktığında madencilik bitmiştir bana göre elektrik parasını bile çıkartamazsınız kartların. Çünkü herkes diğer altcoinlere geçince kazım zorlukları çok artacak bu kadar madenciyi diğer coinlerin kaldırabileceğini düşünmüyorum. Mantıksız bir yatırım olur

Hayır, bu başlangıç mablağı değilse, bu bütçeyle girmeniz hiç mantıklı değil. (Bu bütçeyle ayda yaklaşık 2- 2,5 bin TL kazanırsınız. Değeceğini düşünüyorsanız girebilirsiniz tabi.) O da ETH- kur güncel fiyatı üzerinden. Yarın yükesebilir de düşebilir de.)
Şuan için, ileriye yönük en mantıklı kartlar RTX 30xx serisi.

Yüksek sıcaklık sorunları olmamış olsa, size RTX A2000 önerirdim. 50-60 bin TL gibi bir bütçeyle bu kartlardan bir sistem kurup ayda 3- 3,5 bin TL kazanma şansınız olabilir. Ama soğutma şansınız varsa bu kartlardan daha kazançlı bir kart yok piyasada ve ilerde ölecek en son karttlardan biri.

Bu kendi riskli fikrimdir: Ben olsam bu bütçeyle coin alım-satımına girerdim. Bu çok riskli bir iş ancak bu işi kavrarsanız 50 bin TL'yle ayda en az 5-10 bin kazanabilirsiniz. Aslında bu işte kazanç limiti yok. 50 bin TL'yi bir anda (bir kaç dakika- saatte) 2 katına da çıkarabilir, yarısını da bir anda kaybedebilirsiniz. Ancak örnek göstermiş olduğum 5-10 TL geliri baz alırsanız; her yatırım yaptığınız coinden fazla bir şey beklemeden paranızı hemen geri çekebilir, başka yükselişte olan coinlere yöneldiğiniz müddetçe risk yok denecek kadar az.

4 adet 3060 Ti alabilirsiniz tanesi 11-12 bin arasına rahat bulunabiliyor alt takım dahil bu sistemi Max 50 bine yapabilmeniz mümkün 186 mh/s ETH 6.4 gh/s ton kazar günlüğü 10 dolardan ayda 300 dolar getirisi var anlık bu da ayda 4.400 TL yapar iyi bir rakam. Uzun zamandır mining yapıyorum en mantıklı olarak 3060 ve 3060 ti modellerini öneririm hem satması kolay hem de getirisi fiyatına göre iyi ve ısı sorunu en az olan kartlar.

Haziran Temmuz gibi ETH 2.0 çıkacağını söylüyorlar. Çıktığında madencilik bitmiştir bana göre elektrik parasını bile çıkartamazsınız kartların. Çünkü herkes diğer altcoinlere geçince kazım zorlukları çok artacak bu kadar madenciyi diğer coinlerin kaldırabileceğini düşünmüyorum. Mantıksız bir yatırım olur

Söylediğiniz tamamen kriptopara ve madencilik dünyasından bihaber bir yorum. Halihazırda bazı coin'ler stabilite kazandı ve 1 haftadır conflux ve sero gibi kriptoparaların kazançları ethereumu geçti

Son düzenleme:
@redcliffe 4 adet RTX 3060 Ti şuan en ucuz 50.600 TL/ Elektrik çıkılmış aylık kazancı 3100 +500 de Ton olsa= 3600, en fazla 3800 TL olur.

5 adet RTX A2000 şuan en ucuz 51,600/ Elektrik çıkılmış aylık kazancı 4.100 TL ve + Ton, fazla güç; daha yüksek güç gerektiren PSU masrafı, fazla ısı ve ayrı hesap takibi işkencesiyle uğraştırmadan, şuan net 4 bin TL'nin üzerinde bırakıyor.
Sizinkisi tercih olabilir ancak en iyi tercih değil.

Söylediğiniz tamamen kriptopara ve madencilik dünyasından bihaber bir yorum. Halihazırda bazı coin'ler stabilite kazandı ve 1 haftadır conflux ve sero gibi kriptoparaların kazançları ethereumu geçti
ETH'nin kazım yükü diğer coinlere dağıldığında bakalım kaç kuruş kazandırıyor? ETH'nin bu kadar miner'ı kaldırabilmesinin sebebi de yüksek işlem hacmi olduğundan. Bunu kaldırabilecek bir coin yok şu an piyasada. ETH 2.0 geldikten sonra görürsünüz piyasada neler oluyor.

ETH'nin kazım yükü diğer coinlere dağıldığında bakalım kaç kuruş kazandırıyor? ETH'nin bu kadar miner'ı kaldırabilmesinin sebebi de yüksek işlem hacmi olduğundan. Bunu kaldırabilecek bir coin yok şu an piyasada. ETH 2.0 geldikten sonra görürsünüz piyasada neler oluyor.
Bu kadar devasa hacimli bir para varken bile madencilik kazancında onu geçebilen aşırı düşük hacimli paraların 3 günlük periyotlarda artık ethereum'u geçebildiğini söylüyorum çünkü eskiden anlık geçebiliyorlardı sadece. Gelip "ETH 2.0 çıkınca madencilik bitmiştir moruk" gibi kimseye yardımı dokunmayan saçma sapan bir yorum yapıyorsunuz. Öğrenmeniz gereken çok fazla ekonomi, borsa ve kriptoloji parametreleri var. Bilginiz yetersizken lütfen yorum yapmaktan çekinin.

@redcliffe 4 adet RTX 3060 Ti şuan en ucuz 50.600 TL/ Elektrik çıkılmış aylık kazancı 3100 +500 de Ton olsa= 3600, en fazla 3800 TL olur.

5 adet RTX A2000 şuan en ucuz 51,600/ Elektrik çıkılmış aylık kazancı 4.100 TL ve + Ton, fazla güç; daha yüksek güç gerektiren PSU masrafı, fazla ısı ve ayrı hesap takibi işkencesiyle uğraştırmadan, şuan net 4 bin TL'nin üzerinde bırakıyor.
Sizinkisi tercih olabilir ancak en iyi tercih değil.
Hocam güzel noktaya değinmişsiniz, merak ettiğim bir husus vardı. Şimdi nvdia a2000 güzel bir kart ancak 6 GB VRAM e sahip. Sanırım artık 4GB VRAM e sahip kartlar ile mining yapılamıyor.
Uzun vade açısından 3060 12GB olduğundan daha mantıklı olmazmı ayrıca , satış anlamında talep daha fazla olmazmı gamer kitlesi sebebi ile ?
Şuan vaktim 9500 tl civarında rtx3060 fiyatı .

Son düzenleme:
@Rosez 3060ti ile kıyas yaptım ve ben olsam düşünmeden A2000 alırdım ki, aldım da: Bırakın 3060 Ti'ı 3070'lerden bile daha karlı bir kart. (Tabi olaya sadece mining açısından bakıyırum)
Öbür türü de düşünürsek, kripto madenciliği var olduğu sürece bu kartlar da en az 3060- 3060 Ti'lar gibi alıcısını bulur.
Mevcutta 4 adet A2000, 8 adet de 3070 var bende. Güya 2 tane daha 3070 alıp kartları full tek rig yapacaktım ancak A2000'lerin marifetlerini görünce, 3070 yerine 2-3 tane daha 2. elden A200 alayım dedim ve Sahibinden'e baktım. Adamlar sadece 1-1,5 bin farkla satıyorlar, vazgeçtim😁 Düşünün yani.

Şuan için 6 GB ideal, ilerde ne olacağını bilemeyiz. Bakarsınız o gün geldiğinde 12 GB'lik kartlar da iş görmeyebilir. Piyasada başta Titan gibi 12 GB'lik kartlar da var ancak ölüler. Ve kesinlikle kartların GB oranına takılmayın, onlar sadece göz boyama. Asıl icraat kartların GPU'sunda ve RAM hızlarında. Ki o bahsettiğiniz 4 GB'lik kartlar 24 GB de olsalar artık iş görmezler. Adeta bir servet harcayıp, özel sıvı soğutmalı SLI Titan'lı sistem kurmuştum. Bu gün benim 2 Tatan'ım da ölü; çünkü DiractX 12'ye takılıp, DirectX 12 mecburiyeti getirilen oyunları açmıyorlar 😡 Ama baksanız, kartlar hala çok güçlüler. Unutmayın, isterseniz 32 GB'lik GPU alın, kapitalist sistem size onları uzun vadede kullandırmaz. Sizi yenisini almaya mecbur bıraktıracak bir sürü neden çıkaracaklar.

Neyse, dediğim gibi, bu kartları soğutabilirseniz, bırakın 3060-3060 Ti'ları, 3070'e bile tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı