50 bin TL sistem önerisi

Bütçe
40-50k arası

PLAYDAAY

Centipat
Daha fazla  
Selam dostlar,
Yaklaşık 12 yıldır kullandığım bir bilgisayar var. İlk aldığım zaman üst seviye bir bilgisayardı tabii zaman içinde yaşlandı ve artık 1080p çözünürlükte yeni oyunları açmakta zorlanıyor. Yeni bir bilgisayar almaya niyetlendim ama pandemi, ekonomik kriz, mining kart muhabbeti, çip krizi derken sürekli piyasa sorunları yüzünden vazgeçtim. Ben bekle dedikçe fiyatlar tavan yaptı.

Pek izleyicisi olmayan bir YouTube oyun kanalım var aslında bilgisayar almak istememin bir sebebi de bu kanal. Oyunları düşük ayarlarda oynayabiliyorum ama kayıt almak istedigimde bilgisayarın nefesi yetmiyor.

Madem yeni bir bilgisayar alıyorum o zaman 4K oyun oynayabilecegim bir sistem olsun istiyorum. Eski bilgisayarıma Elgato 4K kayıt cihazı ekleyip, oyunu yüksek FPS ve çözünürlükte oynayıp bu bilgisayarda kayıt etme gibi bir hayalim var.
Bilgisayarımın özellikleri. 1050 Ti ekran kartı. 32 GB RAM. Intel i7-3770K CPU. İhtiyar kurt 12 yıldır derdimi çekiyor. Zaman içinde parça degişimleri oldu tabii.

Yeni yayın bilgisayar hayali ile 8-9 aydır para biriktiriyorum. Ortalama 50k bütçeli 4K oyunları rahat kaldırabilecek bir bilgisayar almaya niyetim var.

Yıllardır Vatan Bilgisayar'dan alışveriş etmiş biriyim. Fakat piyasada çok fazla hazır sistem satan firma olduğunu gördüm. Merak ettiğim bu firmalardan hangisi teknik servis ve garanti konusunda yardımcı ve samimi. Bilgisayarı aldıktan 3 ay sonra hadi bize eyvallah diyen bir firmadan alışveriş yapmayı istemiyorum. Güvenilir ve işinin ehli hangisi bilmiyorum. Aranızda aldıgınız yerden geri dönüş tecrübelerini paylaşan olursa sevinirim. Tecrübe paylaşımı candır.

İkinci problemim ise alacagım bilgisayarın özelliklerine karar veremiyor oluşum. Çok fazla ekran kartı, çok fazla anakart ve birçok marka var. YouTube üzerinden bu tip sistem toplama videolarını izledim. İzledikçe kafam daha çok karıştı çünkü her video birbirinden farklı marka ve model öneriyor. Hangisini hangi kritere göre seçecegimi bilemedigim için hazır bir sistem almak daha mantıklı gibi geldi.

Tecrübeleriniz ve bilginiz ile bana fikir verirseniz sevinirim. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
dostum ben 1 ay önce topladım 50 K civarında.

Zotac Gaming 3070ti
i7 10700F
Asus Rog B-590F anakart
Corsair verangance 8x4 Rgb ram
Samsung 980 evo 1TB ssd

öneririm

4k oyun performansı nasıl ? Farklı oyunlarda test etme şansın oldu mu ? Nereden aldınız ? Firmadan memmun kaldınız ?
dostum ben trendyol.com dan topladım ürünleri kendim monte ettim 40-45K arası tutmuş şimdi baktım. 50k ya 3080 ilk kasa toplamanı öneririm. 4K oyunları rahatça oynatıyor

Dostum istiyorsan ekran kartını 3090 yap 50600 küsur gibi bir şey oluyor.
kanka 500 Gb ssd adamın neyine yetecek allasın

Dostum ben trendyol.comdan topladım ürünleri kendim monte ettim 40-45k arası tutmuş şimdi baktım. 50k ya 3080 ilk kasa toplamanı öneririm. 4K oyunları rahatça oynatıyor.

Kanka 500 GB SSD adamın neyine yetecek allasın.

Benim demek istediğim şu oradan kendi isteğine göre özelleştirsin, 3080 Ti alıp daha yüksek bir SSD alabilir.

Benim demek istediğim şu oradan kendi isteğine göre özelleştirsin, 3080 Ti alıp daha yüksek bir SSD alabilir.
anladım dostum eyvallah bende keşke 3070 ti yerine 3080 alsaydım diyorum çok fark var
Pardon dostum ben şimdi her şeyi yazıyorum sen istediğini çıkar istediğini ekle;

i7 10700F
Zotac Gaming 3070Ti Amp Holo 8GB
Samsung 980 EVO 1 TB m.2 ssd
Asus Rog b570-f anakart wifi
Corsair vengeance 8GBx4 rgb ram
Masterliquid ML-360 Illusion sıvı soğutma
Asus Rog 750W powersupply

Yaklaşık 50000 civarında yapıyor sen büyük ihtimal kasa da alacaksın bi 55-60K arası olur ben uzay sistem kullanıyorum

Geri
Yukarı