50 bin TL sistem önerisi

Reflexies

Hectopat
@messinicocugu senden yardım almamı istediler etiketliyorum, umarım yardımcı olursun şimdiden teşekkür ederim. 2 notum olacak:
Sharkoon TG4 RGB Bilgisayar Kasası bir kasam ve https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-fsp-fsp700-60ahbc-700-w-fiyati,20942952.html PSU mevcut.
AMD işlemci ve 4070 Ti ekran kartı bakıyorum kasa ve PSU değişmesi gerekir diyorsan bütçeyi aşabiliriz, bütçenin 50 bin TL sınırı olacak diye bir kaide yok + - esnemeler yapabilirim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Burası 50604 TL tutuyor. AMD anakartları pahalı olduğu için Intel seçtim. Artı AMD anakart seçersek DDR5 almamız lazım oda pahalıya patlar hem de gereksiz olur birkaç FPS için.

Son düzenleme:
Elindeki kasa ve PSU iş görür, 35K yeterli sistem için.

Burası 50604 TL tutuyor. AMD anakartları pahalı olduğu için Intel seçtim. Artı AMD anakart seçersek DDR5 almamız lazım oda pahalıya patlar hem de gereksiz olur birkaç FPS için.
selamlar şimdi incelemeye geçiyorum ama yeni nesil AMD işlemcileri ve DDR5 ramleri kullanmak istememin sebebi sistemimi uzun süreler boyunca belki de önümüzdeki 10 yıl boyunca uptade edebiliyor olma isteğim maalesef ki böyle bir sistem toplarsam ileride belki 2 belki de 3 yıl sonra uptade edemiyor olacağım böyle bir çıkmaza ileride kendimi sokmak istemediğim için açıkcası ama fikirleriniz çok değerli benim için teşekkür ederim.

Selam şimdi incelemeye geçiyorum ama yeni nesil AMD işlemcileri ve DDR5 RAM'leri kullanmak istememin sebebi sistemimi uzun süreler boyunca belki de önümüzdeki 10 yıl boyunca Update edebiliyor olma isteğim maalesef ki böyle bir sistem toplarsam ileride belki 2 belki de 3 yıl sonra Update edemiyor olacağım böyle bir çıkmaza ileride kendimi sokmak istemediğim için açıkçası ama fikirleriniz çok değerli benim için teşekkür ederim.

Eğer ucuza anakart, işlemci, RAM'i indirimdeyken bulup alabilirseniz diğer parçalarla kullanılabilir.

Elindeki kasa ve PSU iş görür, 35k yeterli sistem için.

M anakartlardan çok fazla sorun yaşadım gençlik yıllarımda açıkçası başlarda pek sorun yoktu ama ekran kartımı tek fanlıdan 2-3 fanlı bir karta geçirdiğimde veya işlemcim ısınmaya başladığında anakartın küçüklüğü yüzünden seçemediğim soğutucularda ya da en ufak bir RAM eklemesi yapmak için bile işlemci fanı ve ekran kartını sökmem gerektiğinde fazlasıyla başımı ağrıttı o yüzden m anakart tercihim değil şimdilik ekstra olarak da sıvı soğutma yerine neden kule tipi soğutma seçtiniz fiyat açısından mı masraf etmek istemediğiniz için yoksa farklı bir düşünceniz var mıdır?

@MERT1548 bu ekran kartında Galax markasını yeni yeni duyuyorum herkesin önerme sebebi kalitesi mi yoksa ucuz oluşu mu?

M anakartlardan çok fazla sorun yaşadım gençlik yıllarımda açıkçası başlarda pek sorun yoktu ama ekran kartımı tek fanlıdan 2-3 fanlı bir karta geçirdiğimde veya işlemcim ısınmaya başladığında anakartın küçüklüğü yüzünden seçemediğim soğutucularda ya da en ufak bir RAM eklemesi yapmak için bile işlemci fanı ve ekran kartını sökmem gerektiğinde fazlasıyla başımı ağrıttı o yüzden m anakart tercihim değil şimdilik ekstra olarak da sıvı soğutma yerine neden kule tipi soğutma seçtiniz fiyat açısından mı masraf etmek istemediğiniz için yoksa farklı bir düşünceniz var mıdır?

@MERT1548 bu ekran kartında Galax markasını yeni yeni duyuyorum herkesin önerme sebebi kalitesi mi yoksa ucuz oluşu mu?

Soğutmalarının iyi olması ve 4000 serisinde çok iyi iş çıkarmaları diyebiliriz kısaca.

Geri
Yukarı