50 Dolara Open-Back Referans Kulaklık Önerisi

sergun

Hectopat
Selamlar, evde kendim müzik dinleme ve amatör çalışmalar için kullanabileceğim 50 dolar altına ucuz yollu bir referans kulaklık arıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir?
Yurt dışı sitelerinden, Aliexpress'ten vb. alma imkanım mevcut.

Aklımdaki modeller:
  • Superlux HD681B
  • Samson SR850
  • iSK HF-2010
Özellikle bu model, çok övüldüğünü duydum: iSK HF-2010 Professional Quality, Studio Monitoring/Street/Home A/V - Headphones - Reviews
20170918_225546.jpg

Bu fiyata "referans kulaklığı" olmaz. Kendinizi kandırmak istiyorsanız ok.
Diğer yandan müzik dinlemek için referans kulaklığı çok hatalı bir tercih. Flat EQ; seslerin hacimsiz ve hissiyatsız duyulmasına sebep olur.
Referans ın amacı mastering ve mix tir. Onun dışındaki amaçlar için kullanılması tavsiye edilmez.

Bu fiyata "referans kulaklığı" olmaz. Kendinizi kandırmak istiyorsanız ok.
Diğer yandan müzik dinlemek için referans kulaklığı çok hatalı bir tercih. Flat EQ; seslerin hacimsiz ve hissiyatsız duyulmasına sebep olur.
Referans ın amacı mastering ve mix tir. Onun dışındaki amaçlar için kullanılması tavsiye edilmez.
Profesyonel bir şey istemiyorum zaten ve o kadar bütçem de yok, "amatör" amaçlı olduğunu özellikle belirttim. Söylediğim modeller yabancı müzik-ses forumlarında tavsiye edilen modeller. Bu modeller hakkında görüş almak istedim.

Profesyonel bir şey istemiyorum zaten ve o kadar bütçem de yok, "amatör" amaçlı olduğunu özellikle belirttim. Söylediğim modeller yabancı müzik-ses forumlarında tavsiye edilen modeller. Bu modeller hakkında görüş almak istedim.
Söylediğim gibi, amacınız müzik dinlemekse; "Referans" kulaklığından uzak durun.

Söylediğim gibi, amacınız müzik dinlemekse; "Referans" kulaklığından uzak durun.
Amacım sadece müzik dinlemek değil konuyu iyi okursanız, zaten bir sürü kulaklığım var bunun için. Amacım kendi amatör çalışmalarımı mixleyebilmek, kendi yaptığım küçük amatör gitar kayıtları üstüne davul, bateri, vb. ekleyip nasıl duyulacağını bir nebze de olsa tutarlı bir şekilde görebilmek.

Konuyu baltalamak yerine bütçeye göre ürün önerisi yaparsanız sevinirim, öneri yapmayacaksanız lütfen konuyu kirletmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı