50 litre akvaryum için canlı önerisi

morphident7

Centipat
Makaleler
1
6 tane Neon Tetra ve 8 tane Zebra Danio almak istiyorum. Sizce birbirleriyle geçinirler mi ve önerebileceğiniz şeyler neler? Ayrıca 30 TL'yi geçmeyecek ve bakımı kolay olan büyük ve renkli güzel görünen balıkları önerirmisiniz.

Son düzenleme:
Hocam %100 biliyorsunuzdur ama küçük bir ihtimal söylemek istiyorum balıkları suya koymadan önce suyu 1 gün önceden hazırlamak lazımmış bu yüzden 1 tane Japon balığım ölmüştü.

Karides güveç yemiştim güzeldi tadı bu nadideleri yetiştirmek istersin mandalin parçasına benziyor. Çöpçü balığı tipi kayık bir şey senin tetralarla iyi geçinir.
Şimdi araştırdım çöpçü karidesi yiyebilirmiş. İkisinden birini seçicem, büyük ihitmal karides. Bu arada Kiraz Karideslerin piyasasını biliyomusun?

Şimdi araştırdım çöpçü karidesi yiyebilirmiş. İkisinden birini seçeceğim, büyük ihitmal karides. Bu arada kiraz karideslerin piyasasını biliyor musun?

Maalesef. Bencede alın şunların tatlığına bakın.
images (2).jpeg

Sıkılırsan kızartıp yersiniz tavası iyi olur

Son düzenleme:
6 tane Neon Tetra ve 8 tane Zebra Danio almak istiyorum. Sizce birbirleriyle geçinirler mi ve önerebileceğiniz şeyler neler? Ayrıca 30 TL'yi geçmeyecek ve bakımı kolay olan büyük ve renkli güzel görünen balıkları önerir misiniz?

Neonları ve zebraları defalarca aynı akvaryumda besledim çok da güzel anlaştılar hiçbir sorun çıkmadı. Alabilirsiniz.
Hocam %100 biliyorsunuzdur ama küçük bir ihtimal söylemek istiyorum balıkları suya koymadan önce suyu 1 gün önceden hazırlamak lazımmış bu yüzden 1 tane Japon balığım ölmüştü.

1 gündense en az 1 hafta dinlenmiş su olması lazım hocam.
Şimdi araştırdım çöpçü karidesi yiyebilirmiş. İkisinden birini seçeceğim, büyük ihitmal karides. Bu arada Kiraz Karideslerin piyasasını biliyor musun?

Akvaryumunuzda en az 1 tane vatoz balığı olsun. Çöpçü ile karides arasında istediğinizi seçebilirsiniz. Ama eğer çöpçü balığı alacaksanız en az 2 tane alın sosyal balıklar.

6 tane Neon Tetra ve 8 tane Zebra Danio almak istiyorum. Sizce birbirleriyle geçinirler mi ve önerebileceğiniz şeyler neler? Ayrıca 30 TL'yi geçmeyecek ve bakımı kolay olan büyük ve renkli güzel görünen balıkları önerirmisiniz.
Belirttiğiniz canlıların hakkı bol bitkili akvaryumdur.

İçinde balık olan akvaryuma karides almayın. Karides'i yiyebilirler. 50 litre akvaryuma 14 balık koymuşsunuz tavsiyem daha fazla eklemeyin. Çöpçü ve vatoz mutlaka alın hatta bulabilirseniz cüce vatoz alın daha sağlıklı olacaktır. Akvaryum'a canlı bitki ekleyin. Arkadaşların belirttiği gibi balıkları almadan suyu dinlendirin.

Akvaryumu filtresiz bırakmayın. 50 litre akvaryum büyük olmadığı için pipo filtre olabilir. Balıkları rahatsız etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı