50 Mbps internet için 600 TL modem önerisi

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar dün hızımızı 24'den 50 Mbps'ye çıkarttık ama internet testi yaptığım zaman sürekli olarak Max 36 Mbps görüyordum, acaba bunlar bize altyapımızı desteklemeyen internet mi sattılar dedim kendi kendime. Daha sonradan PS4 cihazımdan internete kablo ile bağlandığımda hızımın 44-46 Mbps arasında gittiğini gördüm bu yüzden modemin yetersiz geldiğini anladım, şimdi ise 50 Mbps hızı Wi-Fi ile rahat şekilde verebilecek bir modem arıyorum. Acaba bana 600 TL olmak üzere 50 Mbps hızı Wi-Fi'de bile rahat görebileceğim bir modem önerir misiniz? Bir de bu modemlerde 2.4 GHz ve 5 GHz denen bir şey var hangisi daha iyidir?

Kullandığım internet paketi;
50 Mbps Full limitsiz VDSL paket, internet sağlayıcısı Türk Telekom.

Modemden en iyi performansı kablo ile bağlanarak alabilirsiniz. Kablo ile bağlanmadığınız durumlarda 5 GHz bandında 2.4 GHz'ye göre daha çok verim alırsınız. Modem almadan önce kablo ya da 5 GHz ile bağlanmayı deneyin. Zira alacağınız modemde de mevcut durumun değişeceğini sanmıyorum.

Bilgisayarı 5 GHz bandına bağlamanın bir yolu için bugün açtığım konuya göz atabilirsiniz.

Modemden en iyi performansı kablo ile bağlanarak alabilirsiniz. Kablo ile bağlanmadığınız durumlarda 5 GHz bandında 2.4 GHz'ye göre daha çok verim alırsınız. Modem almadan önce kablo ya da 5 GHz ile bağlanmayı deneyin. Zira alacağınız modemde de mevcut durumun değişeceğini sanmıyorum.

Bilgisayarı 5 GHz bandına bağlamanın bir yolu için bugün açtığım konuya göz atabilirsiniz.

Hocam ben kablo ile bağlanıyorum ondan yana bir sıkıntı yok ama internet sadece bana ait değil ev ahalisi var :D hız yükseltmesini kendim için yapmadım sadece Wi-fi'de kullananlarda rahat etsin diye yaptım. Toplamda 4 kişi kullanıyoruz interneti ben kablolu kullanıyorum 3 kişi Wi-fi'den kullanıyor onun için Wi-fi'de düzgün iş çıkaran bir modem lazım, şimdi ki modemin dibine telefonu soksam bile 36 Mbps hız veriyor.
Merhaba dostum zor bir durum ama Keenetic al rahatına bak. :D
Herkes aynı markayı önermiş :D.

Hocam ben kablo ile bağlanıyorum ondan yana bir sıkıntı yok ama internet sadece bana ait değil ev ahalisi var :D hız yükseltmesini kendim için yapmadım sadece Wi-fi'de kullananlarda rahat etsin diye yaptım. Toplamda 4 kişi kullanıyoruz interneti ben kablolu kullanıyorum 3 kişi Wi-fi'den kullanıyor onun için Wi-fi'de düzgün iş çıkaran bir modem lazım, şimdi ki modemin dibine telefonu soksam bile 36 Mbps hız veriyor.

Herkes aynı markayı önermiş :D.
City routerı ile beraber kullanıyorum. Ev iki katlı, 230m2. Hiçbir sıkıntı yok wifi bağlantısında.

City routerı ile beraber kullanıyorum. Ev iki katlı, 230m2. Hiçbir sıkıntı yok wifi bağlantısında.
Hocam bakacağım başka yerlerde de aynı modemi önermişler :D, bugüne kadar hep Zyxel, Tplink, Airties markalarını kullanıp gördüğüm için emin olamadım ilkte. Bu modem bana 40-50 Mbps hızı Wi-fi'de sorunsuz verir mi? önemli olan o.
@MisakiTaro @Görkem Umut @Umut1DEMIR Amazon üzerinden Keenetic Extre Dsl sipariş ettim tavsiyeleriniz üzerine.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı