50 Mbps internet ile CoD: MW 2019 pingi yüksek

İşletim sistemi
Windows 10

Walens

Hectopat
Selam dostlarim, CoD mw 2019 oyuncusuyum ve yuksek ping hepimizin problemi. Gecenlerde internetimi hizlandirdim ama oyunda hala 70-80 ping aliyorum. Ne yapmaliyim?

hiz.png

Genel olarak Avrupa serverli oyunlarda 60+ ping alırsınız zaten. Normal değerlerin.

60 ping üstümü alırsın? Telekom çalışanı olduğuna yemin edebilirim.
Türkiye'de 20-30 pingi bal gibide alırsın. Viyana eskimiş VDSL altyapıda 32 ms alıyorum. Ve bunun Frankfurt sunucuları da var. Oraya 40-45 arası geziyor altyapım eski olduğu için.

Desktop Screenshot 2021.02.20 - 23.19.57.30.png

Selam dostlarim, CoD mw 2019 oyuncusuyum ve yuksek ping hepimizin problemi. Gecenlerde internetimi hizlandirdim ama oyunda hala 70-80 ping aliyorum. Ne yapmaliyim?

Eki Görüntüle 908722

Kablolu bağlan başka yapabilceğin bir şey yok. Gerisi ISS'nin pop noktalarına yönlendirmelerine kalıyor. Ve tabii Türkiye'nin neresinde yaşadığına bağlı. Benim gibi İstanbul civarında yaşıyorsan 20-40 arası ping görebilirsin.

Yav kardeşim ping test yapmakla olmuyor işte bu ya. Gir bi EA-Activision serverlarına gör oyunda kaç ping alıyorsun. Bide saçma sapan konuşuyorsun.
1615019946953.png

Ankaradayım Steam serverı 43ms. Cod Warzone hiçbir zaman 50-60 altı olmadı mesela. Ping test yapınca çıkan sonuç senin pingin olmuyor işte.

Artı -1 Eksi
Türkiye'de 20-30 pingi bal gibide alırsın. Viyana eskimiş VDSL altyapıda 32 ms alıyorum. Ve bunun Frankfurt sunucuları da var. Oraya 40-45 arası geziyor altyapım eski olduğu için.

Eki Görüntüle 908740

Kablolu bağlan başka yapabilceğin bir şey yok. Gerisi ISS'nin pop noktalarına yönlendirmelerine kalıyor. Ve tabii Türkiye'nin neresinde yaşadığına bağlı. Benim gibi İstanbul civarında yaşıyorsan 20-40 arası ping görebilirsin.

Hocam Isparta'dayım yapınca 56 ms çıkıyor :(.

Geri
Yukarı