50 Mbps internet Steam'de 3.3 Mbps indiriyor

neonoxxs

Hectopat
Merhaba. Vodafone evde internet ile ADSL 50Mbps internetimiz var fakat internette kimse yokken kablolu bağlantı ile 3,3 Mbps maksimum indiriyor. Bunun sebebi nedir bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modem arayüzünde size kaç Mbps geliyor bakarmısız? Ayrıca VDSL 50Mbps kullanıyorsunuz galiba. ADSL de 24Mbps üstü yok.

Hocam 1 Mbps --> 0,125 MB/S
50 Mbps --> 6,25 MB/S

50 Mbps saniyede 6, 25MB indirme destekler fakat sizin altyapı sorunlarınız falan yok ise?

Yanlış bilgi
Mbps ve Mb/s farklı şeyler.

50 Mbps ile 5 Mb/s de indirim yaparsınız. Bulunduğunuz duruma göre de 3-4 almanız normal gibi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Vodafone evde internet ile ADSL 50Mbps internetimiz var fakat internette kimse yokken kablolu bağlantı ile 3,3 Mbps maksimum indiriyor. Bunun sebebi nedir bir çözümü var mı?
Dostum merhaba, ADSL ile 50mbps hız alamazsın altyapın FTTC tip VDSL. Nperf.com’dan hız testi yapmanı önereceğim. Steam’den 26mbps gibi indirme yapıyorsunuz. Eğer imkanınız varsa modem arayüzüne girip 192.168.1.1 üzerinden DSL hat değerlerinizi paylaşmanızı isteyeceğim sorunun neyden kaynaklandığını anlarız.

Dostum merhaba, ADSL ile 50mbps hız alamazsın altyapın FTTC tip VDSL. Nperf.com’dan hız testi yapmanı önereceğim. Steam’den 26mbps gibi indirme yapıyorsunuz. Eğer imkanınız varsa modem arayüzüne girip 192.168.1.1 üzerinden DSL hat değerlerinizi paylaşmanızı isteyeceğim sorunun neyden kaynaklandığını anlarız.
Dsl hat değeri gibi bir şey göremedim nerede olduğunu biliyor musunuz?

Modem arayüzünde size kaç Mbps geliyor bakarmısız? Ayrıca VDSL 50Mbps kullanıyorsunuz galiba. ADSL de 24Mbps üstü yok.
Vodafone ADSL 50mgbs'a kadar destekliyor gözüküyordu internette.

Hız testi yaptığınızda kaç Mbps alıyorsunuz.
Tam olarak 26.

Dsl hat değeri gibi bir şey göremedim nerede olduğunu biliyor musunuz?
Hangi modemi kullanıyorsunuz. Çünkü modemden modeme değişebiliyor o bölüm. Çoğunlukla “Yönetim” başlık altında görünüyor.

Böyle bir yer buldum. Dedikleriniz yazıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    156,6 KB · Görüntüleme: 44
Böyle bir yer buldum. Dedikleriniz yazıyor.

Durum sayfasının ekran görüntüsünü atar mısınız? Veya bu sayfadaki teşhis butonuna basıp onu da atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı