50 MBps internet yerine 100 Mbit İnternet Alınmalı mı?

oxopane

Decapat
Arkadaşlar Türk Telekom VDSL kullanıyorum. 50 MBps hız alıyorum ancak modem arayüzündeki gibi daha yüksek değerler alabiliyorum. Müşteri temsilcileri ile görüşmelerimde maksimum 75 veya 80 Mbit internet hızı alabileceğim söyleniyor. Sizce 100 Mbit İnternet almalı mıyım, alsam bile 100 Mbit hız alabilir miyim?

Ekran Alınatısı.PNG

Bizim de altyapımız sizinkiyle hemen hemen aynı ama bu sizin tercihiniz yani eğer internet ile fazladan bir işiniz (yayın vb.) yoksa 100mbit gereksiz. Sırf destekliyor diye almış olursunuz. 50mbit zaten yeterli bir hız.

Arkadaşlar Türk Telekom VDSL kullanıyorum. 50 MBps hız alıyorum ancak modem arayüzündeki gibi daha yüksek değerler alabiliyorum. Müşteri temsilcileri ile görüşmelerimde maksimum 75 veya 80 Mbit internet hızı alabileceğim söyleniyor. Sizce 100 Mbit İnternet almalı mıyım, alsam bile 100 Mbit hız alabilir miyim?

Eki Görüntüle 355253
Millet 100Mbit düşünüyor ben hala 8MBps ile uğraşıyorum. İleride ev alırsam alt yapı desteğine bakarak alıcam.

Çok yoğun bir işin yoksa gereksiz olur. Sık download yapıyorsan farkını hissedersin ancak. Bu arada yanlışım yoksa 124 mbps Download, 40 mbps Upload destekliyor hattınız.

Yayın yapma ile alakalı değil hanım flim izlerken bende ping yapmasın yeter.

50mbps ile de yapacağını sanmıyorum. Bende 35mbps bağlantı var, Jdownloader ile 10 bölüm diziyi aynı anda indirirken oyun oynuyordum. Ve TS3'teki pingim 10'dan 20'ye çıkıyordu. Ama yapıyorsa içiniz rahat edecekse bir de 100mbps deneyin :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı