500-1000 TL arası ekran kartı önerisi

İşlemcim için bulabildiğim en iyi anakart bu işlemcim 9.nesil olduğu için 9.nesil anakart gerektiriyor ve 9.nesil anakartlar arasında bulabildiğim en ucuz olanı bu
Tam olarak kullanmak istediğin işlemci nedir ? 9. nesil diye illaha en yeni anakarttan alacan diye birşey yok. Eski nesil anakarttı BİOS upgrade yaparakta kullanabilirsin. Ayrıca Nanokatalog'tan o anakartın gelmesi belki 1 ayı bulabilir haberin olsun.
i5 9400F gibi bir işlemci kullanacaksan daha uygun fiyatlı bir anakart kullanabilirsin. Ve bütçeni 1500 TL bandına çıkarabilirsen GTX 1660 flan alabilirsin KDV indirimi flan kovalayıp. Yoksa 1000 TL bandında sıfır en mantıklı seçim Rx 570 4 GB olur.

Tam olarak kullanmak istediğin işlemci nedir ? 9. nesil diye illaha en yeni anakarttan alacan diye birşey yok. Eski nesil anakarttı BİOS upgrade yaparakta kullanabilirsin. Ayrıca Nanokatalog'tan o anakartın gelmesi belki 1 ayı bulabilir haberin olsun.
i5 9400F gibi bir işlemci kullanacaksan daha uygun fiyatlı bir anakart kullanabilirsin. Ve bütçeni 1500 TL bandına çıkarabilirsen GTX 1660 flan alabilirsin KDV indirimi flan kovalayıp. Yoksa 1000 TL bandında sıfır en mantıklı seçim Rx 570 4 GB olur.

i5-9600K kullanacağım ve bios update nasıl yapılıyor?

i5-9600K kullanacağım ve bios update nasıl yapılıyor?
Açıkçası işlemciyi bu kadar yüksek ve pahalı seçip ekran kartından kısman baya saçma olur. i5 9600k en az 1800 TL flan desek 800-900 TL Z390 anakartta verecen en kötü 300-500 TL verip o işlemci için soğutucu alman lazım flan. Ayrıca İntel K ibareli işlemci aldımı OC flan yapman lazım ki anlamı olsun.
Bu kadar masraf yapacağına benim önerim şöyle olur.
Ya Ryzen 5 2600 al 850 TL flan fiyatı. Üstüne B450 500-600 TL'lik orta seviye anakart Üstüne GTX 1660 Tİ alabilirsin. Veya i5 9400F 1050 TL flan alıp B365 uygun fiyatlı yeni nesil anakart alırsın 550 TL flan verip. Üstüne gene GTX 1660 Tİ veya GTX 1660 alırsın çok daha güzel ve güçlü sistemin olur.

Kardeşim AMD’ye güvenmeyebilirsin ama artık önyargılarını kurmalısın. Intel pazar kaybı yaşadığını kabul ediyor ve artık daha Agresif fiyatlar kullanarak satışını arttırmayı planlıyor. Ben R5 3600 ve RX570’li bir sistem topladım. İşlemcinin stok fanı gayet kaliteli (OC YAPMAYACAKSAN). Zaten OC tavsiye edilmiyor pek çok gerekli olmadıkça. Hem işlemciyi ısıttığı için ekstra sıvı soğutma şart oluyor. Hem de ömrünü kısaltıyor. Neyse konuyu saptırtmayalım. Ben 3-4seneye Ekran Kartını değiştireceğim için işlemci odaklı bir sistem toplamıştım. Herkes farklı bi şey tavsiye ediyor ama şöyle bi düşün 9400F Shadow of Tomb Raider’de Ultra ayarlarda %80-90 gibi bir kullanımı var. 2 sene sonra Online bir oyun daha çok kullanır işlemciyi ve Ekran kartının güçlü olmasına rağmen sıkıntı yaşarsın. Benim tavsiyem AMD sistem toplama bu fiyatlarda alınabilecek en iyi F/P ürünleri AMD’nin ürünleridir. Konuyu çok sapıttım özür dilerim herkesten.

RX570 İsteyin istemeyin en performanslısı budur.
Sapphire Nitro modeli Fabrika çıkışlı OC yapılmış oluyor ve %100 yükte 74 derece en fazla oldu bende fanları %30 civarında kullanılıyordu. Ekran kartlarında zaten 80’e kadar sıkıntı yaratmaz yani OC’li karta tekrardan OC yapıp 4-5 FPS yükseltebilir.
Tekrardan söylüyorum İntel bu dönemde kaybettiğini açıklıyor be dolaylı yoldan %15 gibi bir indirim gelecek sanırım. Niye???!!!! Intel AMD’den iyi değil miydi?? Yeni AMD işlemcilerine de kalitesiz malzeme kullanıyor diyordu Intel Fanboyları :)

Sapphire Nitro modeli Fabrika çıkışlı OC yapılmış oluyor ve %100 yükte 74 derece en fazla oldu bende fanları %30 civarında kullanılıyordu. Ekran kartlarında zaten 80’e kadar sıkıntı yaratmaz yani OC’li karta tekrardan OC yapıp 4-5 FPS yükseltebilir.
Tekrardan söylüyorum İntel bu dönemde kaybettiğini açıklıyor be dolaylı yoldan %15 gibi bir indirim gelecek sanırım. Niye???!!!! Intel AMD’den iyi değil miydi?? Yeni AMD işlemcilerine de kalitesiz malzeme kullanıyor diyordu Intel Fanboyları :)
Benim cevabıma bu dediğiniz ne alaka ?

İkinci el GTX 1060 alabilirsin. RX 570’den %15-20 daha güçlü ve daha stabil.
Bizimki yine uçmuş %15-20 mi sen ilk çıkan driver lardan mı bahsediyorsun?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı