500-600 TL F/P ekran kartı önerisi

Bütçe
500-600

Microsawyer

Decapat
Yer
İstanbul
Kafamda bazı ekran kartları var ama öneri almak için F/P ekran kartı tavsiyesi alabilirim, kendime almayacağım mantıklı cevaplarınızı bekliyorum. (internet kafe işletiyorum küçük bir kardeşime hediye olarak vereceğim, sadece ekran kartında kararsız kaldım.)
Sistem:
Anakart: H81-M ASUS DDR3.
İşlemci: i5-4460
RAM: 8 GB

Kafamda ki ekran kartları: R7-240/250 - GT730.

Bende öyle düşünüyorum 2 GB'lik versiyonu şu an F/P olarak görüyorum.

Boş verin R7 240'ı. 700 - 800 TL'ye RX 550 ile benzer performans veren PS4'ün ekran kartı HD 7850'yi alın. Eğer bütçeyi arttıramam derseniz HD 7750 alın bu da R7 240 hatta 250'den bile daha iyi bir karttır.

Bit veya GB önerisi alabilir miyim? :)
Bit veya GB'a bakılarak ekran kartı alınmaz. 1GB olup aralarında dağlar kadar fark olan kartlar var. Önemli olan ekran kartının cpusu ve ram frekansıdır. Tabii ki bit ve GB'da önemli ama bunlara bakarak ekran kartı alınmaz. En iyisi ekran kartı modeline bakarak almaktır. Günümüz için Vrami 2 GB olan kartları tercih etmeye çalışın ama 1 GB olup uygun fiyatlı ve güçlü bir kart görürseniz onu da alabilirsiniz. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende öyle düşünüyorum 2 GB'lik versiyonu şu an F/P olarak görüyorum.
HD 7850'nin 1 GB'lık versiyonu R7 240'ın 2 GB'lık versiyonundan kat kat daha iyidir :).

Bit veya GB'a bakılarak ekran kartı alınmaz. 1GB olup aralarında dağlar kadar fark olan kartlar var. Önemli olan ekran kartının CPU'su ve RAM frekansıdır. Tabii ki bit ve GB'da önemli ama bunlara bakarak ekran kartı alınmaz. En iyisi ekran kartı modeline bakarak almaktır. Günümüz için VRAM'i 2 GB olan kartları tercih etmeye çalışın ama 1 GB olup uygun fiyatlı ve güçlü bir kart görürseniz onu da alabilirsiniz. :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HD 7850'nin 1 GB'lık versiyonu R7 240'ın 2 GB'lık versiyonundan kat kat daha iyidir :).

Elimde AMD Radeon 5600/5700 2 GB var ama kullanmak istemiyorum eski kart R7-240'ın i5-2400 de bile performansı çok iyi ki 2400 2. nesil bir işlemci kararsız kaldım siz böyle söyleyince. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı