500-600 TL M.2 SSD Önerisi

AphexTwin

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar öncelikle. Monster bilgisayar almıştım. Bir ay olacak neredeyse ancak 256 GB SSD mevcut şu an. 500-600 TL arası bütçem var ve 500 GB kapasiteli bir SSD almak istiyorum ancak SSD'ler hakkında neredeyse hiç fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Laptop modeli: Abra A5 V16.6 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook.

Sanırsam üç slotlu ve bende mevcut olan M.2 SSD SATA 3. Diğer slot da öyle olmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi forumlar öncelikle. Monster bilgisayar almıştım. Bir ay olacak neredeyse ancak 256 GB SSD mevcut şu an. 500-600 TL arası bütçem var ve 500 GB kapasiteli bir SSD almak istiyorum ancak SSD'ler hakkında neredeyse hiç fikrim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Laptop modeli: Abra A5 V16.6 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook.

Sanırsam üç slotlu ve bende mevcut olan M.2 SSD SATA 3. Diğer slot da öyle olmalı.
NVMe SSD takmanız gerekli. Kingston A2000 fiyat performans açısından uygundur.

Not: Slota uyup uymayacağını garanti edemem. Monster'a sorsanız iyi olur.

Bir hafta önce mail attım benzer durum için ama cevap gelmedi hala. Monster ürünlerinde hasar vermediğin sürece garanti bozmadığı için bakabilirsiniz bence.

Kafanıza göre satın almayın laptopun iç aksanı alınan SSD için yeterli olmayabilir. Laptopun içerisini açacağınız için ürün garanti dışı kalabilir. Bu durumu önce ürünün servisine danışın sonra satın alın. Laptop için SSD takma bölümünüz yoksa taşınabilir Disk'lere yönelebilirsiniz.

Kafanıza göre satın almayın laptopun iç aksanı alınan SSD için yeterli olmayabilir. Laptopun içerisini açacağınız için ürün garanti dışı kalabilir. Bu durumu önce ürünün servisine danışın sonra satın alın. Laptop için SSD takma bölümünüz yoksa taşınabilir Disk'lere yönelebilirsiniz.

Fiziksel hasar verilmediği sürece istediğim SSD ve RAM eklemesini yapabiliyormuşum, garanti dışı kalmıyormuş. İki tane SSD slotu, bir tane de HDD/Sata SSD slotu var.

SATA yuvası boş neden SATA SSD almıyorsunuz?

M.2 slotunu doldurduktan sonra yetmeyince SATA SSD alırım diye düşündüm. Farkı var mı M.2 SSD'ye göre?

Yeni konular

Geri
Yukarı