500-600 TL Mouse Pad Önerisi

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, mouse pad arıyorum. RGB olursa daha iyi olur. Bu fiyata bayağı kaliteli bir şey bulabilir miyiz?

En kaliteli olarak aklımda bu var.

Steelseries Qck Prism Cloth – Oyun Mouse Pedi – 2 Bölgeli Rgb Aydınlatma – Gerçek Zamanlı Etkinlik Aydınlatması – Boyut Xl : Amazon.com.tr: Bilgisayar

RGB'siz olan versiyonu RGB'li olandan daha mı iyidir? O da bu: SteelSeries Qck Edge Large Mouse Pad Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe.

Hangisini tercih edeyim?

Rekabetçi FPS oynuyorsan ince olan QCK+ ( QCK Large diye de geçiyor) daha iyi. Steelseries QCK serisinde taklitlere dikkat:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

600₺ butce ile QCK almak :(

6 ay sonra camur gibi olmasi bir yana sifir hali de oyle ovuldugu kadar cok iyi degil zaten. Gerci amac performanstan ziyade RGB oldugu için cok da bir sey yok diyecek.

600₺ butce ile QCK almak :(

6 ay sonra camur gibi olmasi bir yana sifir hali de oyle ovuldugu kadar cok iyi degil zaten. Gerci amac performanstan ziyade RGB oldugu için cok da bir sey yok diyecek.
Performanstan ziyade RGB olduğunu nereden çıkardınız?
Öyle bir şey olsa RGB'siz versiyonunu düşünmezdim zaten.
Varsa bildiğin söyle.
Rekabetçi FPS oynuyorsan ince olan QCK+ ( QCK Large diye de geçiyor) daha iyi. Steelseries QCK serisinde taklitlere dikkat:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki RGB bu kadar para vermek mantıksız mı?
250TL olan normal mouse pad ile aralarında performans farkı var mı?

Son düzenleme:
Performanstan ziyade RGB olduğunu nereden çıkardınız?
Öyle bir şey olsa RGB'siz versiyonunu düşünmezdim zaten.
Varsa bildiğin söyle.

Peki RGB bu kadar para vermek mantıksız mı?
250TL olan normal mouse pad ile aralarında performans farkı var mı?
RGB özelliğinin performansa etkisi yok. İlk QCK+ mouse padim 5 yıl dayandı. Şu anki de 5. yılına gidiyor. İlk günkü kondisyonundalar. Arada başka padler denedim. Hoşuma gitmediler.

@Teacher80 Yok RGB özelliğinin performansa etkisi olmadığını biliyorum.
250TL olan Pad ile diğeri arasında ki fiyat farkı sadece RGB olmasından dolayı mı geliyor yoksa uzun olduğu ve RGB olduğu için mi sadece?
Sizce normal RGB'siz 250TL olan mı RGB'li 500TL olan mı almalıyım?

@Teacher80 Yok RGB özelliğinin performansa etkisi olmadığını biliyorum.
250TL olan Pad ile diğeri arasında ki fiyat farkı sadece RGB olmasından dolayı mı geliyor yoksa uzun olduğu ve RGB olduğu için mi sadece?
Sizce normal RGB'siz 250TL olan mı RGB'li 500TL olan mı almalıyım?
Aynı veya benzer üründe ölçü arttıkça fiyat artması normaldir. RGB'li ile RGB'siz aynı ürün değil. Malzeme dokusu, kalınlık vs. değişir. Düşük DPI veya düşük hassaslıkta oynuyorsan kenarları dikişsiz, ince ve kaygan yapılı kumaş mouse padler daha çok işine yarar. Koyduğun zemin aşırı girintili-çıkıntılı ise ince pad iyi gitmeyebilir. Zemindeki girinti veya çıkıntıyı sana hissettirebilir. Sert veya kontrol özellikli denilen tırtıklı padler farenizin alt skatezlerini çabuk aşındırabilir. Özellikle kaliteli farelerde bulunabilen kaliteli skatezlere yazık olur.
Klavyeyi de kapsayan geniş padleri tercih etmiyorum. Klavyemi oturma veya uzanma şekline göre arada bir yerini oynatırım. Bu sebeple benim için dezavantaj olur.
Ayrıca sadece fareyi kapsayan padi hemen kaldırıp silkeleyip silebiliyorum. Ardından masayı da kolayca silebiliyorum. Masayı veya klavyeyi de kaplayan pad daha fazla toz, kir, abur-cubur veya döküntü tutar. Temizlemek daha meşakatlidir.
Bunun gibi birçok sebepten bana 40x45 CM boyutundaki mouse pad fazlasıyla bana yetiyor. Kenarı dikişlilere bileğim veya fare takılabiliyor.
Siz de kendi ihtiyaç ve beklentilerinize göre aradığınız mouse padi netleştirin.

Gereksiz tartismaya girmeye gerek yok acikcasi ama reddit dahil bir suru yerde hep ayni turde sikayetler mevcut qck ile ilgili olarak. Kullanim sekline de bagli olarak 6-12 ay arasi omru var sonrasinda sorunlar basliyor genelde.

Butce yuksek oldugu icin bence farkli urunlere de bakilabilir. Reddit r/mousepadreview subredditinde bir suru farkli modelin arti ve eksi yonleriyle karsilastirildigi konular var. Oradan bakabilirsin kullanimina gore. Ayni tarz bir arastirma sonucu Aorus AMP500 aldim ve mutluyum 2 yila yakin suredir.

Masada klavyeyi de kapsayan 90x40 deskpad var, oyun oynarken sag tarafta amp500'u kullaniyorum.

Gereksiz tartismaya girmeye gerek yok acikcasi ama reddit dahil bir suru yerde hep ayni turde sikayetler mevcut qck ile ilgili olarak. Kullanim sekline de bagli olarak 6-12 ay arasi omru var sonrasinda sorunlar basliyor genelde.

Butce yuksek oldugu icin bence farkli urunlere de bakilabilir. Reddit r/mousepadreview subredditinde bir suru farkli modelin arti ve eksi yonleriyle karsilastirildigi konular var. Oradan bakabilirsin kullanimina gore. Ayni tarz bir arastirma sonucu Aorus AMP500 aldim ve mutluyum 2 yila yakin suredir.

Masada klavyeyi de kapsayan 90x40 deskpad var, oyun oynarken sag tarafta amp500'u kullaniyorum.
Klavye altına neden pad serdiniz :D
Görüntü için mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı