500-600 TL saat önerisi

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Halihazırda bir çelik kordonlu, beyaz kadranlı bir saatim var. 42 mm çapı var, bileğim oldukça ince. Şimdi de siyah olsun istiyorum. Başta Casio'nun MTP-1375L-1avdf veya MTP-1374L-1avdf modellerini düşünüyordum ama günlük kullanıma çok uygun mu emin olamadım. Sürekli pantolon, tişört giyip dışarıya çıkan birisiyim. Hiç takım elbise, gömlek giymem, bir tane gömleğim var sadece onu da lise mezuniyetinde giymiştim. Ayrıca derinin bakımı çelik ve silikona göre daha zor sanırım, daha hassaslarmış, kokma durumu falan oluyormuş. Sonra da yine Casio'nun EFR-552PB-1AV modelini buldum ama 47 mm biraz tereddütte bıraktı.

Bahsettiğim modeller ve sorunum hakkında da yorum yapabilirsiniz, siyah kayışlı ve siyah kadranlı farklı bir model önerisinde de bulunabilirsiniz. Teşekkürler.

Ekleme: 650'ye kadar belki çıkma durumum olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
İçi İran halısı gibi olan saatleri pek beğenmiyorum ben, genelde minimalist saatler daha çok hoşuma gidiyor. Bir tane önereyim;

Zamansız ve klasik erkek saatleri | Daniel Wellington
İndirimi kaçırma derim, kız arkadaşıma almıştım severek kullanıyor. Black Friday'den birkaç gün önce de arkadaşıma aldık, 1400 liraya. 😅
Hahahah, o nasıl tabir. :D Yalnız nato kayışlar 600'den başlıyor.

Düzeltme: İndirim sayfasındaki fiyatlar farklıymış ama onlar da hep deri ve kayışı fazla ince sanki.

Hahahah, o nasıl tabir. :D Yalnız nato kayışlar 600'den başlıyor.

Düzeltme: İndirim sayfasındaki fiyatlar farklıymış ama onlar da hep deri ve kayışı fazla ince sanki.

Nato kayış beğenemiyorum, fakat aldığım ikisini de ondan aldım. Şu an indirim ile birlikte kayış da hediye ediyorlardı sanırım, yanına bir de deri kayış alabilirsin.

Çok indirime girdiği için paylaştım, belki gözüne bir şey çarpar diye :) Classic Durham modelini kendime almak istiyordum uzun süredir. Akasya mağazına gidip bizzat denedim. Deri kayışlar kötü değil, bileğin de inceyse bence şık duruyorlar.

Nato kayış beğenemiyorum, fakat aldığım ikisini de ondan aldım. Şu an indirim ile birlikte kayış da hediye ediyorlardı sanırım, yanına bir de deri kayış alabilirsin.

Çok indirime girdiği için paylaştım, belki gözüne bir şey çarpar diye :) Classic Durham modelini kendime almak istiyordum uzun süredir. Akasya mağazına gidip bizzat denedim. Deri kayışlar kötü değil, bileğin de inceyse bence şık duruyorlar.
Yok, zaten çok şıklar ama ben hep tişört, pantolon, şort gibi spor giyindiğim için acaba onlarla gider mi diye çekindim. Ayrıca çoğu stokta tükenmiş. Daha müsait olduğum bir vakitte iyice incelerim hepsini. Kayış hediye ediliyorsa iyi. Bir modeli farklı modele mi çevirmiş oluyoruz öyle olunca? Genel olarak modeller birbirine benziyor zaten.

Öncelikle saat, gerçek saat üreticisinden alınır. Moda markalarından uzak durmak gerek. Merdiven altı ucuza saat ürettirip üstüne marka logolarını basarak fahiş fiyatlara dandik saat satıyor çoğu.

Yazın çelik kordon kullanıyorum. Deri kordonu genelde kışın kullanıyorum çünkü kışın kokma durumu olmuyor ve bakımı kolay oluyor. Palto, trençkot giyerken kahverengi deri kordonlu minimalist saatleri oldukça severim, takarım. Yazın sanırım özellikle kalitesiz derilerde kokma ve yıpranma durumu daha çok oluyor.

Siyah deri kordon pek sevmediğimden ben kullanmıyorum, model öneremeyeceğim o yüzden. Kasa çapını uygun seçip görünüşünü beğendiğin bir saat bulduktan ve konuda yazdığın gibi gerçek saat üreticisi bir markadan (Casio mesela) ürün seçtikten sonra tercih edilebilir tabii ki.

Bu bütçelerde sunulan özellikler belli zaten, görünüş seçimi daha çok etkiliyor.

Son düzenleme:
Ben jaga marka kullanıyorum. Modeli şu an üretilmiyor galiba. Ama 685 TL gibi bir rakama almış idim. Renk ise siyah. Bence görüp alın. Salgın olmasa idi. Gidip deneyip alın der idim. Ben çünkü öyle aldım. İnternet üzerinden aldım, ilk başta. Sonra göründüğü gibi çıkmayınca, iade edip. Mağazadan aldım.

Saat markalarından pek bildiğim yok Casio, Seiko, Fossil ve Diesel dışında. Başka bir marka alacak olursam şayet mutlaka internetten bakarım markaya zaten. Şu an kardeşiminki de dahil 2 Casio saatim var. Ben de saat markası haricinde bir marka almam.

Hala boş vaktim yok, inceleer araştırırım onu da. Ara sıra girip çıkıyorum foruma şimdilik.

@Jira Deri kordonlu saatler konusunda hayvan hakları konusunda da endişem var, o şimdilik bir yana -markaya özel araştırma yapacağım nasıl üretildiğine dair- deri kayış tişört, sweatshirt vs. gibi günlük kombinlerde nasıl duruyor? Kayışın genişliği etkiler mi bu durumu yahut kayışın derisinin cinsi? Bakımı zor oluyor mu, solma vs. çok oluyor mu? Kısaca tecrübelerinizden bahsederseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Derinin cinsi üründen ürüne, markadan markaya değişir. Almak istediğin modeller hakkında detaylı incelemeler okuman veya ürün sitelerine bakman iyi olabilir.

Kombin kısmı tamamen sana kalmış. Eğer set set saatin yoksa genel olarak yaptığın kombinlere uygun saat almak daha mantıklıdır. Nasıl giyindiğini en iyi sen biliyorsun, giydiğin kombine uyacak tasarım gamını da en iyi sen yakıştırabilirsin kendine.

Dediğim gibi kışın ben kullanıyorum ve solma, kokma gibi durumlarla karşılaşmadım. Yazın da genel olarak çelik kullandığımdan derinin yaz performansı hakkında ne desem yalan olur. Konuyu umarım bilgisi olanlar görür, aklındakileri daha iyi yanıtlar. Kaliteli markalarda büyük sorun olacağını sanmıyorum ama.

Son olarak bu bütçede ben şahsen Casio, Seiko'dan ayrılmazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı