500-600 TL Sistem Önerisi

Tekrardan teşekkürler bu aklımda ki soru işaretleri birazcık bütçesizlikten kaynaklı kendi birikimimle alacağım ve uzun bir süre upgrade edemeyeceğimden dolayı almışken en iyisi olsun istiyorum. Yine bu konuda bilgili olan kişiler varsa Pazartesi gününe kadar yorum yaparlarsa sevinirim.

Belirtmiş olduğum P5QC Anakartını maalesef satıcı get açmadığı için alamayacağım. Onun yerine P5KC nasıl bir alternatif olur veya DDR3 RAM desteği olan overclock yapabileceğim güzel bir 775 pin anakart önerir misiniz?

Konum hala daha günceldir. Sorularıma henüz cevap bulamadım.

P5QC yerine P5KC iyi bir alternatif midir?
P5KC overclock için yeterli midir?
100-150 TL fiyat aralığında P35 veya P45 çipsete sahip en iyi anakart nedir?

kullandığın ekran kartının aynısı bende vardı ve r7 240 aldım tek farkı yeni oyunları açabiliyor olması onun haricinde hd4850 daha performanslı ama eski bir kart, anakartı bana kalsa değişme e5450yi mevcut anakrtada takabilirsin diye biliyorum bende x5460 vardı sana önerim 4+4 1333mhz ram takman yada tek 8 gb 1333 ram r7 240 ve mevcut kartını satarsan 750ti ve e5450 ile pubg oynayabilirsin low ayarlarda 30 40 fpste

Kısmen evet.

X veya Q serisi bir 775 işlemci ile overclock yapacaksan fazlasıyla yeterli.

Ayrıca 100-150 TL'ye ikinci el P35 P45 chipsetli bir anakart bulman çok zor.
X veya Q serisi derken nokta atışı yapabilip önerebileceğin bir model var mı? Site ismini veremiyorum reklam olarak yasak mı değil mi bilmiyorum ama 2.el ürün satılan sitelerde bu fiyata mevcut

kullandığın ekran kartının aynısı bende vardı ve r7 240 aldım tek farkı yeni oyunları açabiliyor olması onun haricinde hd4850 daha performanslı ama eski bir kart, anakartı bana kalsa değişme e5450yi mevcut anakrtada takabilirsin diye biliyorum bende x5460 vardı sana önerim 4+4 1333mhz ram takman yada tek 8 gb 1333 ram r7 240 ve mevcut kartını satarsan 750ti ve e5450 ile pubg oynayabilirsin low ayarlarda 30 40 fpste
Anakartımı o.c edemediğim için değiştirme gereği duyuyorum ram olarak zaten 8 gb ddr3 1333mhz ram kullanacağım. Xeon E5450 işlemcim hazır satın alması kaldı bir tek , ilerleyen zamanlarda 750 ti değil de 1050 ti takmayı düşünüyorum.

benim anakartta MSİ G41M-P26 şu an senin bilgisayarında 6GB rammı var? ve bana 4GB olan ramın model numarasını yazarmısın 2 tane aynısından alıp 8 yapmayı düşünüyorum. Bu anakarta uyan ram bulmak zor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı