500-600TL Profesyonel Fotoğraf Makinesi Önerisi

Arkadaşlar benim bir fotoğraf makinesine ihtiyacım var ama basitlerinden değil. Çünkü yarışmalara katılıyorum. Aşağıdaki makineyi düşünüyorum ama emin değilim. Görüntüyü net vermeli. Bu küçük evlerdeki fotoğraf makinelerinden olmamalı. Tavsiyeleriniz bekliyorum.

Screenshot_20190820-210335.jpg

Dış görüntü olarak tatmin etmeyebilir kompakt bir dış görüntüsü var fakat bir ara çok niyetlendiğim ve araştırdığım Samsun NX300 modelini tavsiye ederim. Taşıması kolay. Uygun fiyata güzel görüntü verir. Lensleri değişebiliyor fakat yelpazesi çok geniş değil. Aparat aracılığı ile farklı lensler takılabilir. Solid ve optik zoomlu lensleri mevcut. Aşağıda verdiğim linkte görüntüleri var. İkinci el bakabilirsiniz.
Lightroom ile fotoları RAW formatında keydedip editleyerek çok tatmin edici görüntü alırsınız.

Maalesef giriş seviyesi DSLR makineler 1800 TL'den başlıyor. İkinci el alabilirsiniz bu fiyata bir ihtimal. Sıfır ürün almak için bütçenizi arttırmanız gerekiyor. Filmli makinelerle yarışmalara katılamazsınız çünkü artık herkes dijitale döndü. Ancak niş yarışmalar analog yarışma yapar. Amaç analogdur zaten o yarışmalarda. O yarışmaları duyma, görme ihtimaliniz epey düşük olur. 20 yarışmadan anca biri analogdur onu da görme, duyma oranınızı katarsanız epey düşük olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı