500-700 ₺ Mekanik Klavye Önerisi

Son düzenleme:
Ne açıdan soruyorsunuz? Güzel olduğunu zaten belirtmiştim, özel bir sorunuz varsa yanıtlamaya çalışabilirim.

Razer Ornata Chroma kullanıyordum onu sattım bugün. Yarı mekanikti. RGB leri de çok güzeldi ama içime sinmeyen bir şeyler vardı. Şimdi Corsair K70 MK.2 düşünüyorum. Tuş sesleri mesela nasıl? Videolarda gördüm ama çok net anlaşılmıyor. Çok mu sesli? Normal mi?

Razer Ornata Chroma kullanıyordum onu sattım bugün. Yarı mekanikti. RGB leri de çok güzeldi ama içime sinmeyen bir şeyler vardı. Şimdi Corsair K70 MK.2 düşünüyorum. Tuş sesleri mesela nasıl? Videolarda gördüm ama çok net anlaşılmıyor. Çok mu sesli? Normal mi?
Türkiye'de genelde Cherry MX Red modeli satılıyor. Cherry MX Red doğrusal bir mekanik anahtar olduğu için fazla sesli değil, normal diye tanımlanabilir. Metal kasa, medya tuşları, ses ayarı, iCUE gibi artıları var. Pişman etmez, uzun süre kullanırsın.

Sesle klavyenin hiçbir bağlantısı yok. Ayrıca yarı mekanik diyede bir olay yok. Ornata membran bir klavyedir. Switch türlerine göre ses şiddetleri artar veya azalır. Dahada azaltmak istiyorsan o-ringler ile kullanımı dahada sessizleştirebilirsin.

RGB'li istemişsiniz fakat ben G413 önermek istiyorum. Tam anlamıyla fiyat performans. Çok memnunum. Eğer RGB çok önemli değilse bir bakın derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı