500-750 TL Anakart Tavsiyesi

NookumPie

Gigapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
9
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522594034
Öncelikle elimdeki OEM ürünlerinden bahsedeyim. Core i7 7700K, G.Skill Ripjaws 2x16 3200 MHz, MSI Z270 SLI Plus, Akasa Venom A20, Viewsonic 2475Smhl-4K, Samsung 750 EVO 120 GB, WD 1 TB , CM Masterbox 5 kasa, dahili 750W PSU.
Hepsiburada.com üzerinden almış olduğum yukarıda modelini belirtmiş olduğum anakartımın yaklaşık 15 PIN’inde yamukluk fark ettim. İade almadılar o yüzden kendim ince iğne yardımıyla elimden geldiğince düzeltip işlemci, soğutucu ve diğer bağlantılarını tamamladım. Sonucunda güç düğmesine bastığımda ekrana görüntü gelmedi kasa içindeki tüm fanlar 2-3saniye %100 RPM’de çalışıp ses seviyesi azalacak düzeyde dönmeye başladı ancak aynı anda EZ Debug ışıklarından CPU ışığı çalıştı. Daha sonra işlemcimi çıkarttım anakarttan diğer her şey bağlı olarak işlemciyi takmadan çalıştırdım ancak yine CPU EZ Debug ışığı çalıştı. Anakartımın tamiri mümkün mü sizce yoksa yeniden mi satın almalıyım. Almalı isem 500-750 TL arası önerilerinizi bekliyorum ve tabii ki 1080 Ti önerilerinizi. Tamamen oyun için bir sistem olacak. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sıfır alınan anakartta yamuk pin olmaması gerek zira CPU soketinin üstünde plastik koruma kapağı var. Bu durumda ya siz monte ederken yamulttunuz ya da kullanılmış ürün aldınız. Her halükârda MSI servisi ServisPoint bu tür durumlarda yardımcı olmalı. Eğer olmazsa yeni bir anakart alabilirsiniz. Bu bağlamda Z270 Gaming M3 modeline bakabilirsiniz. 1080 Ti olarak da Gaming X veya ROG STRIX modellerine bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı