500-800 TL arası ekran kartı önerisi

Merhaba, 500-800 TL arası ekran kartı önerisi ve kule tipi CPU soğutucu önerisi yapabilir misiniz?
Oynayacağım oyunlar GTA 5, Assassin's Creed 4 Black Flag ve benzeri oyunlar.
Şu anki sistemimde 4.nesil i3 bulunmakta. PSU 300W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sıfır olarak çok bir seçeneğin yok, ikinci elde bakabilirsin. PSU yükseltmen lazım, kule tipi soğutucu olarak Snowmann'a bakabilirsin.

O fiyata, o oyunları oynatacak ekran kartı bulmak imkansız kardeş.
Aslında mümkün. YouTube'ta GT 710 2gb ile 720p düşük ayarlarda stabil 30 FPS alan bir videoya denk gelmiştim. Ben sadece bu bütçe ile en iyisini yapmak istiyorum. Yoksa GT 710 alırım üstüne ram ilavesi de yaparım ama ondan da ileriye gidip gidemeyeceğimi merak ettim. Sağ olsunlar cevap veren diğer Technopat Sosyal kullanıcıları çok güzel önerilerde bulunmuşlar.

Aslında mümkün. YouTube'ta GT 710 2gb ile 720p düşük ayarlarda stabil 30 FPS alan bir videoya denk gelmiştim. Ben sadece bu bütçe ile en iyisini yapmak istiyorum. Yoksa GT 710 alırım üstüne ram ilavesi de yaparım ama ondan da ileriye gidip gidemeyeceğimi merak ettim. Sağ olsunlar cevap veren diğer Technopat Sosyal kullanıcıları çok güzel önerilerde bulunmuşlar.
GT 1030 dahil alma. GT serisine para vermek, tavsiyem hiç değil.

Evet "*rahat oynatacak" diye güncellemem lazım yazımı. Yoksa düşük ayarlarda illa bulursun birşeyler.

Nerede yaşadığını bilmiyorum fakat 2. el senin için çok iyi bir ekran kartı buldum.
(GTX 1050 Ti ile aynı performansı veriyor.)
Asus GeForce GTX 960 ROG Strix OC - Asus Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 866981971
PSU 300W olduğunu fark etmemişim, PSU acilen yükselt.

İkinci el olabilir fakat kargoda başına bir şey gelip gelmeyeceği konusunda kesin bir şey olmadığı için insan ister istemez tereddüt ediyor. Önerdiğin ürünü inceledim fazlasıyla iyiymiş. Önerin için teşekkür ederim. PSU sorun değil onu hallederim. Haliyle şuan ekran kartı bulunmadığı için ekstra fazladan W lazım olmuyor. Fakat şöyle bir şey var bazı ekran kartları 300w ile çalışabilirken bazıları çalışmıyor onun hesaplaması işlemci ve ekran kartının güç tüketimine göre mi yapılıyor?
GT 1030 dahil alma. GT serisine para vermek, tavsiyem hiç değil.
Bu olur mu? Olursa kaç W PSU gerekir?

Son düzenleme:
İkinci el olabilir fakat kargoda başına bir şey gelip gelmeyeceği konusunda kesin bir şey olmadığı için insan ister istemez tereddüt ediyor. Önerdiğin ürünü inceledim fazlasıyla iyiymiş. Önerin için teşekkür ederim. PSU sorun değil onu hallederim. Haliyle şuan ekran kartı bulunmadığı için ekstra fazladan W lazım olmuyor. Fakat şöyle bir şey var bazı ekran kartları 300w ile çalışabilirken bazıları çalışmıyor onun hesaplaması işlemci ve ekran kartının güç tüketimine göre mi yapılıyor?

Bu olur mu? Olursa kaç W PSU gerekir?
Evet yani güvenmek, açıkcası ben yüzyüze görüşüp bir yerde kontrol edip alırdım. Yani tereddüt etmekte sonuna kadar haklısınız. İlk kez RX 480 aldığımda dolandırılmıştım kontrol etmediğim için. Bir şey alırken kontrol etmek şart ya.

Kartın kaç W ile çalıştığını öğrenmen basit. Google'a ekran kartının adını yanına da kaç w yazıyorsun örneğin, "RX 550 kaç W" AMD'nin sitesine giriyorsun aşağıya indiğinde ekran kartının kaç w kullandığını ve senin en az kaç W luk powera ihtiyacın olduğunu orada söylüyor. Mesela bu ekran kartı 50W kullanıyormuş ve en az 400W power gerekiyormuş. https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-rx-550

GTX 960 için ise en az 450W power lazımmış. Ekran kartı 120W kullanıyor.

RX 550 iyi bir kart fakat bir RX 580 kullanıcısı olarak söylüyorum bu ekran kartlarının baş belası bir hatası var "WattMan". Oyunları maksimum güç oynayamıyorum, overclockdan bahsetmiyorum bildiğin ekran kartının gücünün %10 düşüğünde oynuyorum yoksa bu hatayı verip ekran kartı kendisini kapatıyor. Bunda da olur mu bilmiyorum ama, GTX almak bunlardan kat kat iyi. Daha kasayı toplayalı 2 ay falan olmadı ekran kartımı satışa koydum. Tamam belki kasmadan yine oyunları oynuyorum ama insan yine de yüksek FPS istiyor, ekran kartı kendi gücünü göstersin istiyor.

RX 550 fena değil çok iyi oynarsınız oyunları ayrıca garantisi var zaten WattMan hatası falan alırsanız garantiye yollarsınız, ki öyle yeni bir kartta alıcağınız bir hata değil zaten ya.

İster 2. el GTX ilanı kovalayın yani pusuya yatın nasıl denilir bilmiyorum benim gibi yapın yakınlarınızda GTX ilanı koyulmasını bekleyin ama bu çok uzun sürer, isterseniz de RX 550 alın fakat sakın ama sakın GT serisini düşünmeyin. RX 550 üzmez.

RX 550 vs GT 710 - Güç, performans farkına bakın. RX 550, %318 daha çok performans veriyor. GT 710'lar RX 550 fiyatına satılıyor, bu doğru değil. Bu yasal yoldan dolandırıcılık. Böyle performans vermeyen ilanlara inanmayın.
UserBenchmark: AMD RX 550 vs Nvidia GeForce GT 710

Aklınızda soru işareti olursa buradayım. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı