500-800 TL'ye ASUS RTX 2060 sistem için PSU önerisi

Thermite

Hectopat
Herkese selam. Sistemimde şu an Thermaltake TR2 600W 80+ Bronze PSU kullanıyorum ve neredeyse 5. yılını tamamlayacak; bununla birlikte fanı da bozulmaya başladı, ara-sıra gürültü çıkartıyor ve kasayı oynatınca gürültüsü kesiliyor. Yeni bir PSU almak mı yoksa onun yerine yeni fan alıp takmak mı arada kaldım. Çünkü bilindik markaların fan fiyatları da uçuk.
Yeni PSU için seçeneklerim bunlar:
1)High Power Element BR 750W 80+ Bronze (636 TL)
High Power Element BR 750W 80+ Bronze Siyah ATX Güç Kaynağı (HP1-M750BR-H12S) - Güç Kaynağı - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
2) High Power 600W 80+ Gold performance GD (650 TL)
High Power 600W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç Kaynağı (HP1-J600GD-F12S) - Güç Kaynağı - PC Bileşenleri | Teknobiyotik
3) Thermaltake veya Cooler Master (daha önce High Power markasını duymadığım için bu markalara da bakıyorum)

sistemim:
  • ASUS TUF Z370 PLUS GAMING
  • ASUS RTX 2060
  • Intel i5 8600K.
Bütçem 500-800 TL aralığında. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın dediği gibi yükseltme yapacaksan 1 yapmayacaksan 2.
Eğer yapacaksan ve 70TL aşabilirsen;
High Power 750W 80+ GOLD Performance GD Aktif PFC Güç Kaynağı (HP1-J750GD-F12S) | Teknobiyotik
Zorlayabilirsem çok uygun aslında. Fakat kafamda High Power markası ile soru işaretleri var. Technopat Sosyal'de neredeyse herkes bu markayı öneriyor, hatta Thermaltake'in PSU'larını da üreten Sirtec firmasının markasıymış diye gördüm/duydum. Bilindik markaların daha az özellikle ürünleri daha pahalıyken, High Power'ın fiyatı daha uygun oluyor; bu da biraz korkutuyor açıkçası. Verilen paraya değer mi?

Son düzenleme:
zorlayabilirsem çok uygun aslında. Fakat kafamda High Power markası ile soru işaretleri var.
High Power çok güzel bir markadır tereddüt etmeyin.
Burada çok sık öneriyoruz kalitesinden dolayı. ^^

Geri
Yukarı