500 GB-1 TB SSD önerisi

Genzonzi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ROG STRIX G15 laptop kullanıyorum, Intel SSD var ve 476 GB fakat 2-3 oyun yükleyince haliyle yarısından çoğu doluyor. Ve SSD eklemek istiyorum. Önceliğim F/P 1TB olması fakat 500 GB F/P de olabilir. Sıradan bir kullanıcıyım. Oyun oynuyorum, yazılım programı çalıştırıyorum, dizi izliyorum. NAND, SATA, M.2 SATA, M.2 NVMe falan filan bir sürü şekli var. SSD'den hiç mi hiç anlamam. Umarım yardımcı olacak birileri çıkar. Amacım kapasiteyi artırmak. Oyunları falan oraya da yükleyeceğim haliyle. Uzun soluklu bir SSD olursa sevinirim. Kaliteli olsun, dandik olmasın en kötü F/P olsun yeter belli bir bütçem yok ama 500GB'a 1000TL vermeye de gerek olduğunu düşünmüyorum. 1 TB için 1100TL'ye kadar, 500GB için de 700TL'ye kadar önerilerinizi bekliyorum. Tabii sıradan bir kullanıcı olduğum için fiyat performans SSD'lerini tercih ederim hem ucuz hem uzun süre üzmeyecek tarzda olanları.

Edit : ASUS ROG Strix G15 G513QM-HN185T: Price and specs - Kelaptop Bu kullandığım laptop ama anlayamadım ekstra yuvası var mı yok mu ? 5 ay önce üretilmiş bir model vardır diye düşünüyorum ama.

Son düzenleme:
Bendede aynı cihaz var Ram eklemesi yaptım performansda dehşet artış oldu dual değilse ram iniz ssd den önce ramleri fullemeni öneririm.

Sata SSD olarak.

Attığınız A2000 alınır.
Aldım ve kullanıyorum. İyi ki önerilmiş bana bulunmaz nimet.

Sata SSD olarak.
Samsung bütçeyi biraz aşıyor, M.2 alması daha mantıklı ucuz alternatifleri var Kingston A2000 gibi.

Geri
Yukarı