500 GB HDD Önerisi

Makaleler
24
Sistemde takılı olan 500 GB Toshiba HDD var. Çok fazla titreşim ve ses yaptığı için onun yerine 500 GB HDD bakıyorum. Gözüme çarpan Seagate ve WD Black var, bunlardan ikisini önerir misiniz? Yoksa başka önerileriniz varsa da yazabilirsiniz.

Eger WD alacaksanız dikkat edin. Güvendiğiniz satıcı yoksa almayın. Piyasada çok fazla 2. el disk var genelde bozuk ya da yenilenmiş oluyor. Çakma olma ihtimali de var. Ben İtopya'dan aldim HDD sıkıntı yaşamadım fakat ondan önce Hepsiburada üzerinden sipariş verdim bozuk 2. el ürün gelmisti.

Eger WD alacaksanız dikkat edin. Güvendiğiniz satıcı yoksa almayın. Piyasada çok fazla 2. el disk var genelde bozuk ya da yenilenmiş oluyor. Çakma olma ihtimali de var. Ben İtopya'dan aldim HDD sıkıntı yaşamadım fakat ondan önce Hepsiburada üzerinden sipariş verdim bozuk 2. el ürün gelmisti.

İtopya gibi siteler üzerinden almak en mantıklısı.

Benim Hepsiburada'dan aldığım satıcı sanırım 90-95 arası bir puana sahipti.

WD Black'in yorumlarına baktım güvenim düştü evet. Yenilenmiş geldi, farklı geldi diyenler var.
Seagate daha makul duruyor şu an. Sizce?

Son düzenleme:
WD Black'in yorumlarına baktım güvenim düştü evet. Yenilenmiş geldi, farklı geldi diyenler var.
İtopya'dan falan alıcaksanız alabilirsiniz fakat onun dışında seagate daha makul, ben indirimden almıştım eğer pahalı geliyorsa seagate alın geçin derim.
Black serisi zaten pahalı, bence direk seagate alın.

Geri
Yukarı