500 GB M.2 SSD önerisi

Bütçe
700

ahmed ensar

Kilopat
Makaleler
7
Yakın zamanda genel kullanım için 500 GB M.2 SSD almayı düşünüyorum, çok fazla hıza ihtiyacım yok ve bütçeyi'de çok zorlamak istemiyorum. Bu sebeple gözüme bu model güzel göründü, Kioxia Exceria NVMe 500GB konuyu açmamdaki asıl sebep ise bütçeyi biraz daha artırarak Crucial P5 500GB veya Kioxia Exceria Plus NVMe 500GB modelleri ile başta belirttiğim model arasında hız haricinde başka önemli farklar var mı? P5 modelinin ne kadar kaliteli olduğunu biliyorum fakat çok bir fark yoksa düşük model bana daha cazip gözüktü. Bu arada bu modellerde kronik bir sorun var mıdır? Kronik sorun vb. durum olmadığı sürece diğer SSD marka modellerine bakmayı planlamıyorum.

Hocam Kingston A2000 aldım, dün takıp kullanmaya başladım. Gayet güzel öneririm. Yazma oranı 2200 civar mı ne çıkmıştı.

Genelde pahalıysa iyidir kuralına göre alışveriş yapıyorum. Nadiren hata çıktı. İngilizlerin bir sözü vardır, ucuz mal alacak kadar zengin değilim.

Crucial P5 500GB modelini aldım. Gelince birkaç test yapıp eklerim. Konuyu okumadan SSD öneren ve diğer yorum yapanlara katkıları için teşekkür ediyorum. 🙂
SSD geldi değerler bu şekilde yalnız elime ilk defa M.2 SSD geçti çok küçük bu. :D

1.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı