500 GB SSD önerisi

O soketi alabileceğim bir link var mı ?
Burada bulabilirsiniz.
Silverstone SST-ECM20 Serial ATA Controller - SATA
400₺ daha fazla verir misiniz, bilemem ama ben 2 tane SSD alıp RAID yapmayı tercih ederdim. Daha fazla SSD alanım olurdu. Bu arada gözden kaçan bir durumu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.
Anakartınızın yongası B75.
Bu yongada DMI 2.0 kullanılıyor. DMI 2.0 üzerinden teorik olarak maximum 2 GB/sn hızla veri aktarımına izin veriliyor.
Yani 960 EVO'yu tam kullanmayabilirsiniz. Technopat, DMI 3.0 arabirimine sahip bir anakartta iki adet 960 EVO'yu RAID olarak çalıştırdı.
Teknik olarak hızların iki katına çıkması gerekiyordu fakat DMI 3.0 engeline takıldı ve okuma hızı 3 GB/sn civarında sabit kaldı. Yazma hızı ise beklendiği gibi arttı.
Bence alabilirseniz iki tane 850 EVO alın.

Burada bulabilirsiniz.
Silverstone SST-ECM20 Serial ATA Controller - SATA
400₺ daha fazla verir misiniz, bilemem ama ben 2 tane SSD alıp RAID yapmayı tercih ederdim. Daha fazla SSD alanım olurdu. Bu arada gözden kaçan bir durumu da göz önünde bulundurmak gerekiyor.
Anakartınızın yongası B75.
Bu yongada DMI 2.0 kullanılıyor. DMI 2.0 üzerinden teorik olarak maximum 2 GB/sn hızla veri aktarımına izin veriyor.
Yani 960 EVO'yu tam kullanmayabilirsiniz. Technopat, DMI 3.0 arabirimine sahip bir anakartta iki adet 960 EVO'yu RAID olarak çalıştırdı.
Teknik olarak hızların iki katına çıkması gerekiyordu fakat DMI 3.0 engeline takıldı ve okuma hızı 3 GB/sn civarında sabit kaldı. Yazma hızı ise beklendiği gibi arttı.
Bence alabilirseniz iki tane 850 EVO alın.

İki tane şimdilik almaya gerek görmüyorum. Ancak söylediğiniz bilgiler doğrultusun da 960'ın verimli ve mantıklı olmadığını düşünüyorum. O yüzden 500GB 850 EVO alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı