500 GB SSD ve 2 TB harici HDD

Merhaba arkadaşlar, PC topluyorum biraz bütçeyi geçtiğim için seçtiğim Seagate 1 TB HDD çıkardım listemden yaklaşık 300 TL kar etmek için. Samsung 970 Evo 500GB var sepette. Eski bilgisayarımdan kalma 2 adet 1 TB harici diskim var. Sizce yeni PC için 500 GB SSD ve harici harddiskler yeterli midir?

PC hem oyun hem mimari renderlar için kullanılacak. Oynadığım oyunlar çok fazla değil, overwatch vs CS GO genel olarak. Bunlar 50 GB kadar yer kaplıyor. Kullandığım çizim ve render programları 90 GB kadar yer kaplıyor. Oynadığım Single Player oyunları ise indirdikten sonra siliyorum. Kağıt üzerinde 500 GB yetecek gibi ama evdeki hesap çarşıya uymaz gibi bir durum olmaması için sizin görüşlerinizi almak istedim.

Ya da SSD'yi Samsung 860 500 GB'ye düşürüp yanına 1TB HDD almak mı daha mantıklıdır? İkisi de aynı paraya denk geliyor Samsung 970 Evo ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı