500 liraya PC toplama tavsiyesi

Bütçe
500-600
Arkadaşlar, OC işlerini öğrenmek istiyorum. Onun için bir sistem önerir misiniz?
Eğer sistem daha iyi olacaksa 600 liraya çıkabilirim.
Oyun fazla amaç değil ama 2-3 oyun açarsa fena olmaz, açmasa da olur.
Eğer daha düşük bütçe de toplayabilirseniz daha iyi olur.
Amaç: OC öğrenmek ve TV yanına PC kurmak.
Adana'da oturuyorum.

Letgo'dan LGA 775 P serisi bir anakart alırsanız ve kaliteli silikonlu işlemciye denk gelirseniz :) iyi OC yapabilirsiniz. Kendim GittiGidiyor üzerinden de satış yapmaya çalışıyorum. OC destekli anakartlı bir sistem var fakat G41 chipsetli. 8 GB RAM'i ve Q9400 işlemcisi var. En iyi 1066MHz FSB'ye sahip işlemcilerde OC olacağını düşünüyorum. Anakart 1333MHz FSB destekli olduğu için. Sizin bütçenin az yukarısında fakat dediğiniz bütçeye de Pentium Dual Core veya Core 2 Duo işlemcili, P serisi anakart ve 2 GB RAM'li sistem toplanabilir.

Eski AMD sistemlere bakabilirsin genelde Intel sistemlerden çok daha ucuza satılıyorlar.

Isı konusu ne olacak?
Çok ısınıyorlar ve OC yapılınca daha fazla ısınır bu da soğutucu masrafı demek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şöyle bir şey var.

Hocam onların hepsine baktım da hoşuma gitmedi değil ama bir de sizden tavsiye alayım dedim ama Adana'da parça yok bildiğin.
(Sarı site de Adana bomboş gibi.)

Isı konusu ne olacak?
Çok ısınıyorlar ve OC yapılınca daha fazla ısınır bu da soğutucu masrafı demek.

Hocam onların hepsine baktım da hoşuma gitmedi değil ama bir de sizden tavsiye alayım dedim ama Adana'da parça yok bildiğin.
(Sarı site de Adana bomboş gibi.)
Capture+_2021-02-26-15-39-49.png

Letgo da konumu böyle seçerseniz adam akıllı bir şeyler düşebiliyor haberiniz olsun ayrıca ısı konusunu bilemiyorum malesef.

Hocam bari birisi hangi parçaları kovalayacağım hakkında yardım etsin.
Anlanmadım biriniz AMD biriniz Intel diyorsunuz.
Anakart, RAM, ekran kartı hakkında bilgi verin.
2. parça alırken nelere dikkat etmeliyim?
Eski parçalar hakkında bilgim yok.

Geri
Yukarı