500 TL ARGB fan tavsiyesi

@Arda_Animations attığınız fanlar İncehesap'ta 150 liraya satılıyordu, 250 lira asla etmez.

Hangi kasayı kullanıyorsunuz?

Sistem toplamayı düşünüyorum O parçalar halledildi zaten. Cougar Panzer Evo Kullanıyorum içinde RTX 3080 olacak ve 4K'da kullanılcak O yüzden Ciddi anlamda iyi bir Soğutma gerekiyor. Aralıkta toplayacağım kasa vb şu an elimde değil.

@Arda_Animations o kasaya kaç para verdiniz bilmiyorum ama 2000-2200 liraya o kasayı almak yerine 1000-1200 liraya airflowu iyi bir kasa alıp daha kaliteli fanlar almak daha mantıklı olabilirdi, neyse.

Cougar Panzer EVO'nun ön panelindeki hava alan yerler çok az, ayrıca kasa toplam 8 tane fan koymak için izin veriyor ve yanında 4 tane RGB fan veriyor. Yani 6 tane fan almanıza gerek yok, 4 tane yeterlidir (Cougar'ın fanlarını beğenmiyorsanız bir şey diyemem) 😃

@Arda_Animations o kasaya kaç para verdiniz bilmiyorum ama 2000-2200 liraya o kasayı almak yerine 1000-1200 liraya airflowu iyi bir kasa alıp daha kaliteli fanlar almak daha mantıklı olabilirdi, neyse.

Cougar panzer Evo'nun ön panelindeki hava alan yerler çok az, ayrıca kasa toplam 8 tane fan koymak için izin veriyor ve yanında 4 tane RGB fan veriyor. Yani 6 tane fan almanıza gerek yok, 4 tane yeterlidir (Cougar'ın fanlarını beğenmiyorsanız bir şey diyemem) 😃

Cougar'ın özel bir üst fan bölmesi var oraya 3 tane anakartın üstüne de 3 tane koyacağım.Mesh Kasaları Sevmiyorum.Temperli cam seviyorum.
Yardım edebilcek?

Bu ürünlere de bakabilirsiniz. Bütçenizi aşıyor biliyorum. Fakat dediğiniz gibi bir sisteme çok yakışır. Özellikle de ML serisi fanların hava basıncı çok iyidir. Ben iki fan setini de aktif olarak kullanıyorum. Çok memnunum. İki pakette de kontrolcü çıkıyor ve İcue yazılımından kontrol ediliyor.

Bütçeniz dahilinde "kaliteli" markalardan 3'lü paket halinde fan alabilirsiniz. Aşağıya linkleri bırakacağım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gamepower un argb li fanlarını bir buçuk aydır aktif olarak kullanıyorum. Bayağı bir deneyimledim.
Artı özellikleri : Fiyat olarak çok uygun. Ben Gamepower WarCry ın kasasında 9 fana tamamlamak için satın aldım. Zaten kasadakiler ile aynı fanlar. Görüntü Harika. Fan hızını, renkleri, açıp kapatmayı yani her şeyi kumandadan kontrol edebiliyorsunuz. Kontrolcüsünde 9 girişi var. Kurulumu kullanımı basit. Kasayı ve fanların argb lerini izlemeye doyamıyorsunuz.
Eksi özellikleri : Satın alırken açıklamalarında anakart yazılımı üzerinden kontrol sağlayabilirsiniz olmasına rağmen MSI B550 Gaming Plus ana kartımla Mystic Light yazılımı üzerinden bir türlü kullanamadım. MSI ile teknik destek için bayağı bir yazıştım. Ekstra program bile gönderdiler ama olmadı. Gamepower resmi sitesi hiç bir şekilde dönüş yapmadı bile. Fanlar 8 pinli olarak sadece kontrolcüye takılabiliyor. Kontrolcüyü bir türlü ana karta uyumlu hale getiremiyorsun. Ekran kartım 85 derecelerde çalıştığı için yüksek devirde 9 fanın sesi bazen katlanılmaz bir hale geliyor. Gerçekten çok sesli çalışıyorlar. Böyle bir sistemde sürekli çalışan fanlarda ses olayına dikkat etmelisin.

Geri
Yukarı