500 TL işlemci için hava soğutucu önerisi

Floow03

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu anda Ryzen 5 2600X kullanıyorum ve stok soğutucusuyla yük altında 75 dereceye kadar çıkıyor. 500 TL gibi bir bütçem var, bana sessiz ve güzel performanslı bir soğutucu önerir misiniz? Kasa sanırım 155mm ye kadar destekliyor aşağıya sistem özelliklerimi bırakacağım.

Bu soğutucu nasıl? 154mm kasama sığar mı?

Merhabalar, şu anda Ryzen 5 2600X kullanıyorum ve stok soğutucusuyla yük altında 75 dereceye kadar çıkıyor. 500 TL gibi bir bütçem var, bana sessiz ve güzel performanslı bir soğutucu önerir misiniz? Kasa sanırım 155mm ye kadar destekliyor aşağıya sistem özelliklerimi bırakacağım.

Bu soğutucu nasıl? 154mm kasama sığar mı?

Soğutucu gayet iyi, ancak siyah modeli daha ucuz beyaz olmasının pek bir esprisi yok. Kasaya da sığıyor.

+

Attığım fandan iki tane alıp soğutucuya montajlarsanız performansını arttırırsınız, fakat zorunlu değil. Kendi fanı ile de kullanabilirsiniz.

Peki fiyat farkına değer mi? Ve sessiz çalışıyor mu?

Sessizlik konusunda pek bilgim yok, fiyatı konusunda bana biraz pahalı geldi. SE 224 XT + 2 adet Arctic P12 fan daha iyi olabilir gibi geliyor.

Hadi bir de @kino'ya soralım, siz ne dersiniz?

Ama 2 tane fan aldığımda zaten 500 TL'yi geçeceği için, bir üst modeli almak daha mantıklı olmaz mı?

Ama 2 tane fan aldığımda zaten 500 TL'yi geçeceği için, bir üst modeli almak daha mantıklı olmaz mı?

Bir üst modeli SE 224 XT modeli kendi varsayılan halindeyken öyle oluyor, 2 adet Arctic P12 fanı takınca iş değişebilir. Bir tarafta tek fanlı ama ARGB diğer tarafta ise çift fan ama RGB'siz olunca iş biraz arap saçına dönüyor, benim tercihim açıkçası çift fanlı SE 224 XT olurdu.

Ha tabii seçeneklerden biri de şu:

SE 234 alıp sonra tekrar bütçe oluşunca aynı fandan bir tane daha takmak :D

ID-Cooling NO-9215-XT ARGB Kasa Fanı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bildiğim kadarıyla fiyat farkına değmiyor. Çift fanlı 224 daha iyi performans veriyordu ancak ben kendim test ettiğimde çift fanın gereksiz olduğunu fark ettim diyebilirim. Düz SE-224-XT alabilirsin yalnız ben ID-Cooling'in stok fanlarını beğenmiyorum biraz motor sesi var bu nedenle söküp Arctic P12 taktım onun yerine mis gibi oldu.

Düz SE-224-XT alabilirsin yalnız ben ID-Cooling'in stok fanlarını beğenmiyorum biraz motor sesi var bu nedenle söküp Arctic P12 taktım onun yerine mis gibi oldu.

Hocam onu da araştırdım. Linkini bıraktığım fanlar daha sessizmiş (diğer ID Cooling siyah fana göre). Soğutucuyu araştırırken gördüm.

Geri
Yukarı