500 TL kablosuz kulaklık önerisi

Bütçe
500

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Sabah bununla ilgili bir konu açmıştım, Razer hammerhead true Wireless almayı düşünüyordum fakat birkaç şey aklıma takıldı.
Bi' arkadaşım Bluetooth kulaklıkların ping yükselttiğini söyledi. Bluetooth - Wi-Fi çakışması diye bir şey varmış.

Şu an telefonda Samsung Galaxy A50 ile beraber gelen kulaklığı, bilgisayarda ise Cooler Master CH321 kullanıyorum. Bu kulaklığı alırsam hem telefonda, hem bilgisayarda kullanmayı düşünüyorum. Aradaki fark çok olur mu sizce?

Sabahki konumda bu bilgileri vermiştim. Alacağım yeni kulaklığı aynı zamanda bilgisayarda müzik dinlemek için de kullanmak istiyorum (telefon ile de kullanacağım.). Eğer kullandığım CH321 modelinden daha iyi bir şey olursa belki ara sıra oyun oynarken de kullanabilirim :D .
Fakat şu interneti yavaşlatma olayı biraz ikileme düşürdü beni. İsterseniz öneri verebilirsiniz, isterseniz de interneti yavaşlatma olayını anlatabilirsiniz. Size kalmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarının ikisi de 2.4 GHz bandından çalışmaları sebebi ile birbirlerini etkilemeleri doğaldır. Etkilenme durumunda modemin ayarlarından Wi-Fi kanalını değiştirmek sorunu engelleyebilir. 1, 6, 11'inci kanallar örtüşmenin en az olduğu kanallar olması sebebiyle öncelikle tercih edilebilir. Eğer çözüm olmazsa diğer kanallar denenir. Bu arada Wi-Fi monitör programları ile bulunduğumuz yerdeki Wi-Fi sinyallerinin kullandığı kanallara bakarak, en az kullanılan kanalı seçebiliriz.

Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarının ikisi de 2.4 GHz bandından çalışmaları sebebi ile birbirlerini etkilemeleri doğaldır. Etkilenme durumunda modemin ayarlarından Wi-Fi kanalını değiştirmek sorunu engelleyebilir. 1, 6, 11'inci kanallar örtüşmenin en az olduğu kanallar olması sebebiyle öncelikle tercih edilebilir. Eğer çözüm olmazsa diğer kanallar denenir. Bu arada Wi-Fi monitör programları ile bulunduğumuz yerdeki Wi-Fi sinyallerinin kullandığı kanallara bakarak, en az kullanılan kanalı seçebiliriz.
Hocam nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatan bir konu veya video var mı? Eğer ping sorununun dediğiniz gibi bir çözümü varsa bluetooth kulaklık alabilirim. Öneriniz varsa verebilirsiniz.

Hocam nasıl yapıldığını detaylı olarak anlatan bir konu veya video var mı? Eğer ping sorununun dediğiniz gibi bir çözümü varsa bluetooth kulaklık alabilirim. Öneriniz varsa verebilirsiniz.

Kanal ayarı ile ilgili şu rehber işinize yarayabilir;

Ama 500TL ile alacağıniz bluetooth kulaklığın elinizdeki CH321 ile arasında çok da fazla fark olmayacaktır.

Kanal ayarı ile ilgili şu rehber işinize yarayabilir;

Ama 500TL ile alacağıniz bluetooth kulaklığın elinizdeki CH321 ile arasında çok da fazla fark olmayacaktır.
Hocam fark sıkıntı değil fazla, telefonda kullanırım. Zaten telefonda kullanmak için alacaktım, almayı düşündüğüm Razer Hammerhead nasıldır sizce?

Hocam fark sıkıntı değil fazla, telefonda kullanırım. Zaten telefonda kullanmak için alacaktım, almayı düşündüğüm Razer Hammerhead nasıldır sizce?

Kullanmadım ama pil süresi nispeten az gibi (4 saat) ve dış sesleri engellemesi de bir miktar sorunluymuş. Şu kulaklığa da bir göz atabilirsiniz;

6 aydır kullanıyorum. Tizleri çok iyi değil orta ama basslar kesinlikler harika ki oyunlarda hissediliyor bu. Gaming mode'da gecikme süresi 20 ms'e iniyor ki cidden tws kulaklık için çok iyi bir seviye. Tek sorunu şarj. Bangır bangır kullanırsanız 3-3,5 saat. Normal kullanımda 4 saati görüyor. Ben tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı