500 TL kasa tavsiyesi

Ruleyz

Hectopat
  • Z170X - Gaming 7 eu.
  • i5 6400.
  • 16 GB RAM.
  • 700 Watt PSU.
  • ASUS 1050 Ti Dual.

Merhaba, elimde bu parçalar bulunuyor.
Kasam çok eski ve güzel değil.
Sistemin en stabilize çalışması için almam gereken parçalar ve kasa önerisi nedir ne yapmam gerekiyor bu sisteme?

Sistemi tamamen değişme ihtimalim yok sadece yükseltme ve değişme.

Kasaya en fazla verebileceğim 500 TL.

Tavsiyelerinizi bekliyorum çok acil ihtiyacım var sistem hiç stabilize değil içim rahat etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Z170X - Gaming 7 eu.
  • i5 6400.
  • 16 GB RAM.
  • 700 Watt PSU.
  • ASUS 1050 Ti Dual.

Merhaba, elimde bu parçalar bulunuyor.
Kasam çok eski ve güzel değil.
Sistemin en stabilize çalışması için almam gereken parçalar ve kasa önerisi nedir ne yapmam gerekiyor bu sisteme?

Sistemi tamamen değişme ihtimalim yok sadece yükseltme ve değişme.

Kasaya en fazla verebileceğim 500 TL.

Tavsiyelerinizi bekliyorum çok acil ihtiyacım var sistem hiç stabilize değil içim rahat etmiyor.

61 TL ekleyerek bu kasayı alabilirsiniz.

.

Sistemimi nasıl yükseltebilirim onun hakkında da bilgi verebilirsiniz
Nasıl topladıysanız istediğiniz parçaları öyle de yükseltebilirsiniz. Fakat ekran kartı yükseltecekseniz monitör ile uyumuna, RAM veya işlemci yükseltecekseniz anakart ile uyumuna, SSD olarak ise SATA olup olmamasına ve PC'nizinkine göre boyuna dikkat edin. Eğer anakart yükseltecekseniz RAM ile işlemci uyumuna, monitörü yükseltecekseniz de yine ekran kartına göre uyumlu alın. Fakat bu parçaları seçerken PSU'nuzun gücünün yettiğine emin olun. PSU yükseltecekseniz de sisteminizin özelliklerine uygun yüksek Watt değerli 80+ sertifikalı bir PSU alın. Kalitesine de dikkat edin.

Nasıl topladıysanız istediğiniz parçaları öyle de yükseltebilirsiniz. Fakat ekran kartı yükseltecekseniz monitör ile uyumuna, RAM veya işlemci yükseltecekseniz anakart ile uyumuna, SSD olarak ise SATA olup olmamasına ve PC'nizinkine göre boyuna dikkat edin. Eğer anakart yükseltecekseniz RAM ile işlemci uyumuna, monitörü yükseltecekseniz de yine ekran kartına göre uyumlu alın. Fakat bu parçaları seçerken PSU'nuzun gücünün yettiğine emin olun. PSU yükseltecekseniz de sisteminizin özelliklerine uygun yüksek Watt değerli 80+ sertifikalı bir PSU alın. Kalitesine de dikkat edin.
SSD Kullanıyorum şu an zaten sadece anakart üzerine kurabileceğim en iyi sistemi kurmak istiyorum

Sistemimi nasıl yükseltebilirim onun hakkında da bilgi verebilirsiniz
Soketiniz eski. Bu seriye ait daha güçlü bir işlemci bile alsanız piyasada sıfırı yoktur. İkinci el bulunsa gereksiz yatırım olacaktır. Eğer eski parçalarınızı satabilirseniz en makul güncellik 10400F-B460 kombosu yönünde olur ama her halükarda cebinizden meblağ çıkmak zorunda.

Kasa önerisi hususunda da diğer arkadaşlara katılıyorum. Bütçeye göre MSI çok mantıklı.

Soketiniz eski. Bu seriye ait daha güçlü bir işlemci bile alsanız piyasada sıfırı yoktur. İkinci el bulunsa bile gereksiz yatırım olacaktır. Eğer eski parçalarınızı satabilirseniz en makul güncellik 10400F-B460 kombosu yönünde olur ama her halükarda cebinizden meblağ çıkmak zorunda.

Kasa önerisi hususunda da diğer arkadaşlara katılıyorum. Bütçeye göre MSI çok mantıklı.
Maalesef şu an ana kart değişme imkanım yok i7 7700 k ile 1070 ti darboğaz yapar mı

Geri
Yukarı