500 TL M2 SSD önerisi

Sen benim yazdığımı okumuyorsun her halde ben orada yok diye uygunsuz olacak demiyorum aynı şeyleri yazdırıyorsun bana benim sistemin bu şekilde senin sistemin kafana göre o sen uygunluk sekmesinin geneline konuşuyorsun RAM bile bilmeyen bir kullanıcı seçimini sana göre yapması doğru olmaz açar ana kart bölümünden işlemcisini, Ram,Ssd,ekran kartını seçer doğrusu budur.
Siz bence neyi uzattığınızı tam olarak idrak edemiyorsunuz. B550 anakartlarda Ryzen 3000 çalıştırılamaz denildi ama paşa paşa Ryzen 1000-2000 işlemciler takıldı, kullanıldı. Siz kafanızda bu listeleri aksi olamaz şekilde algılıyorsunuz ancak pratikte karşılığı yok. Bunu hem A2000 hem de bizzat kendi anakartımın "sözde destek" listesinden yola çıkarak anlattım. Hele ekran kartı seçer lafınız inanılmaz... Bir dolu kullanıcı madencilik furyası yükselirken ekran kartlarını satıp çok eski serilere ait kartları takarak bekleyişe girdiler. E nasıl yaptılar bu işi? Kabullenemediğiniz konu bu. "Biz taktık oldu" listelerini yazılı kural sanıyorsunuz. Böyle bir şey yok.

Siz bence neyi uzattığınızı tam olarak idrak edemiyorsunuz. B550 anakartlarda Ryzen 3000 çalıştırılamaz denildi ama paşa paşa Ryzen 1000-2000 işlemciler takıldı, kullanıldı. Siz kafanızda bu listeleri aksi olamaz şekilde algılıyorsunuz ancak pratikte karşılığı yok. Bunu hem A2000 hem de bizzat kendi anakartımın "sözde destek" listesinden yola çıkarak anlattım. Hele ekran kartı seçer lafınız inanılmaz... Bir dolu kullanıcı madencilik furyası yükselirken ekran kartlarını satıp çok eski serilere ait kartları takarak bekleyişe girdiler. E nasıl yaptılar bu işi? Kabullenemediğiniz konu bu. "Biz taktık-oldu" listelerini yazılı kural sanıyorsunuz. Böyle bir şey yok.
Hocam ben size yapılmaz edilmez demiyorum ben uygunluktan seçer bilgisayarı toplarım siz dediklerinizi yaparsınız bu size kalmış ben uygunsuz demedim size uygunlukta yok dedim siz bana doğru değil dediniz. Ben derim ki uygun değil o zaman doğru değil dersiniz bana. Sen tak hocam R 2000 tak iki gün sonra bir Bios güncellemesi gelsin sistem gitsin ben bunu göze alamam alan alır bu konumuz değil.
Siz bence neyi uzattığınızı tam olarak idrak edemiyorsunuz. B550 anakartlarda Ryzen 3000 çalıştırılamaz denildi ama paşa paşa Ryzen 1000-2000 işlemciler takıldı, kullanıldı. Siz kafanızda bu listeleri aksi olamaz şekilde algılıyorsunuz ancak pratikte karşılığı yok. Bunu hem A2000 hem de bizzat kendi anakartımın "sözde destek" listesinden yola çıkarak anlattım. Hele ekran kartı seçer lafınız inanılmaz... Bir dolu kullanıcı madencilik furyası yükselirken ekran kartlarını satıp çok eski serilere ait kartları takarak bekleyişe girdiler. E nasıl yaptılar bu işi? Kabullenemediğiniz konu bu. "Biz taktık oldu" listelerini yazılı kural sanıyorsunuz. Böyle bir şey yok.
Ben DDR2 sistem kullanırken DDR3 ekran kartı aldım olur mu dedim olur dediler taktım ikide bir sistem donuyordu.

Hocam ben size yapılmaz edilmez demiyorum ben uygunluktan seçer bilgisayarı toplarım siz dediklerinizi yaparsınız bu size kalmış ben uygunsuz demedim size uygunlukta yok dedim siz bana doğru değil dediniz. Ben derim ki uygun değil o zaman doğru değil dersiniz bana. Sen tak hocam R 2000 tak iki gün sonra bir Bios güncellemesi gelsin sistem gitsin ben bunu göze alamam alan alır bu konumuz değil.
Şimdi kendisini etiketleyip gereksiz bildirim göndermek istemiyorum ama forumda uzun zamandır bulunan bir üye, B550-A Pro ile Ryzen 5 1500X'i baya bir zaman kullandı. BIOS falan güncelledi. Aynen yoluna baktı. Buna benzer Ryzen 5 2600 serisiyle kullanmış olanlara da yabancı forumlarda denk gelebilirsiniz. Sizin mütemadiyen takıldığınız destek listesine göre bunlar imkansızdı. E oldu ama? Çünkü hepsi AM4 işlemci. Temel belli. SSD, RAM gibi konularda da aynı durum geçerli. O listede yok diye indirim görünce PNY CS3040 almayacak mısınız yani? Böyle bir mantık olabilir mi? Doğru değil. Çünkü bakış açınızın aksine durumlar yer aldığı için doğru değil.

Ayrıca anakarta göre ekran kartı seçme lafınızı asla unutmayacağım. Ben bile şaştım, kaldım...

Şimdi kendisini etiketleyip gereksiz bildirim göndermek istemiyorum ama forumda uzun zamandır bulunan bir üye, B550-A Pro ile Ryzen 5 1500X'i baya bir zaman kullandı. BIOS falan güncelledi. Aynen yoluna baktı. Buna benzer Ryzen 5 2600 serisiyle kullanmış olanlara da yabancı forumlarda denk gelebilirsiniz. Sizin mütemadiyen takıldığınız bu destek listesine göre imkansızdı. E oldu ama? Çünkü hepsi AM4 işlemci. Temel belli. SSD, RAM gibi konularda da aynı durum geçerli. O listede yok diye indirim görünce PNY CS3040 almayacak mısınız yani? Böyle bir mantık olabilir mi? Doğru değil. Çünkü bakış açınızın aksine durumlar yer aldığı için doğru değil.

Ayrıca anakarta göre ekran kartı seçme lafınızı asla unutmayacağım. Ben bile şaştım, kaldım...
Ben sistemi ana kart bölümünden kurarım. Siz nasıl isterseniz size kalmış bir durum. Ben kullanmam çünkü başıma bir kere geldi bu durumlar kafana göre takılma durumları.
@gardi Patriot Viper ile sorun yaşarsa SSD'nin parasını ödeyeceğim. Bu kadar da eminim. Sonuçta hepsi anakartin desteklediği bir standarta sahip.
Ben ana kart da yer verilmeyen bir ürünü almam.

Yeni konular

Geri
Yukarı