500 TL Mekanik Klavye ve 200 TL Fare önerisi

Ruesta

Hectopat
Daha fazla  
-Fiyatlar biraz aşağı veya yukarı oynayabilir.

Yakın zamanda tavsiyelerinizle topladığım bilgisayarıma oyuncu ekipmanları almak istiyorum.

-Daha çok FPS ağırlıklı oynasam da arada MOBA ve MMO da oynadığım oluyor.
-Güncel oynadığım oyunlar Player Unknown's Battlegrounds , Overwatch.
-Hangi switchler bana daha uygun olur bilmiyorum ama ses çıkarması veya çıkarmaması çok önemli değil.
- Mümkünse RGB olsun karanlıkta kullanacağım tuşları ayırmak önemli benim için ayrıca pencereli kasamla güzel bir görüntü sağlar diye düşünüyorum.

Şimdilik aklıma gelen özellikler bunlar tavsiyelere göre konuşuruz, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Fiyatlar biraz aşağı veya yukarı oynayabilir.

Yakın zamanda tavsiyelerinizle topladığım bilgisayarıma oyuncu ekipmanları almak istiyorum.

-Daha çok FPS ağırlıklı oynasam da arada MOBA ve MMO da oynadığım oluyor.
-Güncel oynadığım oyunlar Player Unknown's Battlegrounds , Overwatch.
-Hangi switchler bana daha uygun olur bilmiyorum ama ses çıkarması veya çıkarmaması çok önemli değil.
- Mümkünse RGB olsun karanlıkta kullanacağım tuşları ayırmak önemli benim için ayrıca pencereli kasamla güzel bir görüntü sağlar diye düşünüyorum.

Şimdilik aklıma gelen özellikler bunlar tavsiyelere göre konuşuruz, şimdiden teşekkürler.
Rgb değil ama kalitesi çok iyi
Corsair K70 LUX Mekanik Gaming Klavye Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

Eğer video çekeceksen yada yayın yapacaksan Mekanik klavye tavsiye etmiyorum çünkü tuşlara basarken çıkan ses yayına yada videolara geliyor. Beni rahatsız ediyor bu durum ama seni etkiler mi bilmiyorum.

Ben Steelseries Apex M800 kullanıyorum, en az ses çıkartan mekanik klavyelerden biri ama yine de beni rahatsız ediyor. Biraz pişmanım açıkçası, bundan önce Apex 350 kullanıyordum mekanik olmayan ondan daha memnundum.

Steelseries APEX 350 mekanik değil, tüm tuşları ayrı ayrı renk veremiyorsun ama sol tarafta 10 adet makro tuşu var, ayrıca istediği tuşa makro atıyabiliyorsun. Bu MMOG oyunlarında eğer kullanacaksan işini görebilir.

Fare olarakta Steelseries Rival 500'de mouse'un üstünde ve yan taraflarında çok fazla makro tuşları var. Ben kullanmıyorum ama MMOG oyunlarında çok işini görecektir.

Son düzenleme:
Eğer video çekeceksen yada yayın yapacaksan Mekanik klavye tavsiye etmiyorum çünkü tuşlara basarken çıkan ses yayına yada videolara geliyor. Beni rahatsız ediyor bu durum ama seni etkiler mi bilmiyorum.

Ben Steelseries Apex M800 kullanıyorum, en az ses çıkartan mekanik klavyelerden biri ama yine de beni rahatsız ediyor. Biraz pişmanım açıkçası, bundan önce Apex 350 kullanıyordum mekanik olmayan ondan daha memnundum.

Steelseries APEX 350 mekanik değil, tüm tuşları ayrı ayrı renk veremiyorsun ama sol tarafta 10 adet makro tuşu var, ayrıca istediği tuşa makro atıyabiliyorsun. Bu MMOG oyunlarında eğer kullanacaksan işini görebilir.

Fare olarakta Steelseries Rival 500'de mouse'un üstünde ve yan taraflarında çok fazla makro tuşları var. Ben kullanmıyorum ama MMOG oyunlarında çok işini görecektir.
Yayın için corsairin sessiz mekanik klavyesi var ama biraz tuzlu :D STRAFE RGB Mechanical Gaming Keyboard — Cherry MX Silent

Mouse olarak zowie markasını incelemeni öneririm.

Dediğim gibi usta ses konusu benim için önemli değil mikrofonum çok ses vermiyor. Makro tuşları olarak da çok önemli değil benim için FPS ağırlıklı oynuyorum.

FPS için Red switch çok daha iyi olur. K70 ve G402 alabilirsin. Veya fare alternatifi olarak Rival 300 olabilir ama FPS için G402 daha iyi olur.

FPS için Red Switch'in avantajı nedir acaba ? - Fare olarak da G402 tasarımı biraz riskli duruyor ele oturuşu yanda kaç tuş var çözemedim ama kullanımları rahat mıdır acaba ?

Anahtar seçimi konusunda yazımı okuyabilirsiniz. Mekanik Klavye Nedir?
Önerilerim Cooler Master Pro L RGB ve G402.

Çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler.
Switchlerle ilgili bir soru takıldı kafama bazı yerlerde okudum parmaklarınızı tuş üzerinde dinlendiren biriyseniz RED almayın vb. diyorlar. Heralde durduk yere tuşa basma gibi bir durum söz konusu olmaz veya bir tuşa basarken diğer tuşlara yanlışlıkla basma durumu.

+ Eğer çok ciddi farklar var ise Cooler Master yerine Corsair tercih etmeyi de düşünebilirim fiyat eklemesi yapıp.
+ G402 ye gelince de biraz dediğim gibi riskli duruyor bakınca gidip deneme fırsatı da bulamadım elim de küçüğe yakın bir el olduğundan çekiniyorum şekli değişik olan farelerden.

Kırmızı anahtarlar çok hafif ve basmak için çok daha az güç harcadığınız için yanlışlıkla basabilirsiniz demek isteniyor aslında. Açıkçası ben kırmızı anahtarlı bir mekanik klavye kullandığımda böyle bir sorun yaşamadım. Yakın zamanda CM Pro L RGB modelini kullanma fırsatım olacak zaten. O zaman daha net bir şekilde söyleyebilirim. Açıkçası K70 modeli de güzeldir ancak pek fark olduğunu düşünmüyorum. K70 modelinin kasası metalden. Pro L RGB modelinin kasasını hatırlamıyorum şimdi. RGB aydınlatma var tabii Pro L modelinde. K70 modelinde sadece kırmızı aydınlatma var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı