500 TL mouse önerisi

@Silinen üye
Hocam ben bir şey yapılmaz demedim. Aynen şunu yazdım;
"bir mouse için DPI oranı yüksek/düşük diye iyi/kötü dememeliyiz bence.. "

Ayrıca en ideal DPI oranı kullandığınız ekranın çözünürlüğü ile orantılıdır.
Örneğin, 800*600 çözünürlükteki 400DPI performansı ile, 1920*1080 çözünürlükteki DPI performansından farklıdır.

Sonuçta DPI= Dots Per Inch = Inch başına düşen nokta.

Nasıl fark yok?
Sana logitech'in en pahalı ve en ucuz modelini getirsem istediğini al, senin olacak desem en pahalısını seçersin neden? Daha kaliteli, daha fazla özelliği var vs konu kendiniz olunca didik didik araştırırsınız ama burda yardım istiyen birine aman salla diyip saçma sapan cevap veremezsiniz

Sıradan bir oyuncu günlük kullanımda farkı hissetmeyecektir bile. Ama paramız çok fark etmez diyorsan orası ayrı isterse 5 bin TL'lik al.

Selamlar, hangi tür oyunlar oynuyorsunuz?
macro opsiyonu kararınızı çok etkilemiyorsa, öncelikle bir tekno markette eliniz ile fare uyumuna bakmanızı öneririm..sonrasında memnun kaldığınız bir ürüne yönelmeniz daha kolay olacaktır...

Lider markaların, bu fiyat aralığındaki ürünleri, zaten belirli bir kalite standardına sahip.. bu sebep ile genelde firmaların odak noktaları ürünlerin kişiselleştirilmesi olmakta, ( tuş atama, macro, ağırlık değişimi, hatta boyut/parça değişimi)
Genelde FPS ağırlıklı ama MOBA da oynarım arada

@Silinen üye Hocam bir mouse için DPI oranı yüksek/düşük diye iyi/kötü dememeliyiz bence..
DPI sonuçta (kabaca) mousun tarama hassasiyeti..
Basit anlatımla Mousun elimizin hareketine tepki verme hassasiyeti..
Yüksek DPI a sahip mouse, daha az el hareketi dahilinde fare imlecini daha çok hareket ettirir. (fare hassasiyet [sensivity] in artması gibi)

Mesela Top10 CSGO pro oyuncuları hep 400DPI kullanıyor.. sadece ColdZera 800DPI kullanıyor olması lazım.. Awp ustası KennyS mesela 400DPI ile oynuyor..

Şahsen 16000DPI ile Mouse kontrol edebilmek "bence" büyük beceri

Unlost falanda öyle oynuyor ama onlar 1024x768 çözünürlükte. Bu DPI olayı oyundan oyuna değişir çözünürlükten çözünürlüğe değişir.

Unlost falanda öyle oynuyor ama onlar 1024x768 çözünürlükte. Bu DPI olayı oyundan oyuna değişir çözünürlükten çözünürlüğe değişir.
Hocam, açıkçası sizinle ikili diyaloğa girmeyeceğim. Öncelikle ilk hatalı DPI ne kadar yüksekse o kadar iyidir mesajınızı silip kaldırdığınız için teşekkür ederim. Yanlış bilgi ile insanların sadece kafası karışacaktır ve bu durumun kimseye ( ne size ne de okuyuculara) faydası olmayacaktır.

Sonrasında zaten, ben size bu durumu daha iyi izah etmek adına; yukarıda sizin belirttiğiniz bilgiyi zaten vermiştim. Bu konuda da hemfikiriz.

@Silinen üye
Hocam ben bir şey yapılmaz demedim. Aynen şunu yazdım;
"bir mouse için DPI oranı yüksek/düşük diye iyi/kötü dememeliyiz bence.. "
Ayrıca en ideal DPI oranı kullandığınız ekranın çözünürlüğü ile orantılıdır.
Örneğin, 800*600 çözünürlükteki 400DPI performansı ile, 1920*1080 çözünürlükteki DPI performansından farklıdır.
Sonuçta DPI= Dots Per Inch = Inch başına düşen nokta.

Konu sahibi arkadaştan özür dileyerek, bu konuda başka mesaj yazmayacağımı belirtmek isterim.

Hocam, açıkçası sizinle ikili diyaloğa girmeyeceğim. Öncelikle ilk hatalı DPI ne kadar yüksekse o kadar iyidir mesajınızı silip kaldırdığınız için teşekkür ederim. Yanlış bilgi ile insanların sadece kafası karışacaktır ve bu durumun kimseye ( ne size ne de okuyuculara) faydası olmayacaktır.

Sonrasında zaten, ben size bu durumu daha iyi izah etmek adına; yukarıda sizin belirttiğiniz bilgiyi zaten vermiştim. Bu konuda da hemfikiriz.

Konu sahibi arkadaştan özür dileyerek, bu konuda başka mesaj yazmayacağımı belirtmek isterim.
Ben tek DPI yüksek olursa iyi demedim konfor ergonomik yapıdanda önemli dedim siz takmışsınız DPI'a. bazı mouse'lar da 12 tuş, bazılarında 5 tuş bazılarında 3 tuş bulunuyor siz sanıyorsunuzki DPI 14000 yapsak bile oyunlarda sensitivity düşürmemiz gerekir ben nerede dedim DPI yüksek olursa o kadar iyi dir diye sadece çözünürlük yüksekse DPI Arttırılır ben AWP kullanırken DPI 2000 E alıyorum sensitivity0.86 da normal AK ile oynayınca DPI 800 e alıyorum........

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı