500 TL mouse pad önerisi

Bütçe
500

Yunus YENER

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Daha önce standart mousepadler kullandım. İlk kez daha profesyonel mousepadlere yöneleceğim. Mousepad seçerken neye dikkat etmem gerektiği konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Speed ve control arası hibrit bir mousepad tercih etmem gerektiğini düşünüyorum ve Fnatic Focus 3 dikkatimi çekti.

Kullanacağım mouse ROG Gladius III AimPoint. Genelde Klasse Longteng ve türevi padler öneriliyor. Bu mouseta kullanacağım DPI ve sens değerleri ne olur emin değilim. Eğer hibrit kullanım anlamında sorun yaşamayacaksam Klasse Longteng tercih edebilirim.

Boyut olarak 90x40 kullanmanın bir avantajı olur mu? Bildiğim kadarıyla Klasse Longteng 90x40 boyutunda farklı bir malzeme kullanmış. 48x40 bile büyük gelebilir fakat 48x40 ölçüsünün altına da düşmek istemiyorum. Bilgi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Daha önce standart mousepadler kullandım. İlk kez daha profesyonel mousepadlere yöneleceğim. Mouse pad seçerken neye dikkat etmem gerektiği konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Speed ve Control arası hibrit bir mouse pad tercih etmem gerektiğini düşünüyorum ve Fnatic Focus 3 dikkatimi çekti.

Kullanacağım mouse ROG Gladius II'i AimPoint. Genelde Klasse Longteng ve türevi padler öneriliyor. Bu farede kullanacağım DPI ve sens değerleri ne olur emin değilim. Eğer hibrit kullanım anlamında sorun yaşamayacaksam Klasse Longteng tercih edebilirim.

Boyut olarak 90x40 kullanmanın bir avantajı olur mu? Bildiğim kadarıyla Klasse Longteng 90x40 boyutunda farklı bir malzeme kullanmış. 48x40 bile büyük gelebilir fakat 48x40 ölçüsünün altına da düşmek istemiyorum. Bilgi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Longteng güzel tercih olacaktır ek olarak Glorious Elements Ice önerebilirim.

Bu aralar ben de araştırıyorum sanırım Steelseries, HyperX modelleri oldukça iyi. Aralarında kararsız kaldım. Fiyatları biraz uçuk.

HyperX için kaymamasından ve yazları yapış yapış olmasından şikayetci olmuşlar Reddit'te bir gönderide. SS için ise dikişsiz versiyon sanırım dikişsiz mouse pad ileride sorun çıkartacaktır.

HyperX için kaymamasından ve yazları yapış yapış olmasından şikayetci olmuşlar Reddit'te bir gönderide. SS için ise dikişsiz versiyon sanırım dikişsiz mouse pad ileride sorun çıkartacaktır.
Teşekkürler. Önerdiğiniz Glorious'un da 40X90 ya da 30X70 versiyonu yok sanırım.

Longteng güzel tercih olacaktır ek olarak Glorious Elements Ice önerebilirim.
Hem speed hem control bir pad alabilirsiniz. Sürekli önerdiğin, Klasse Longteng Tiger modeli 390 liraya düşmüş. Yine önerim o olacaktır.
Teşekkür ederim. Fnatic Focus 3 Dash için o kadar fiyat farkına gerek yok sanırım. Kontrol kumaş olanı daha ucuz fakat bana hibrit olan dash model lazım, o da bir tık pahalı gibi. Glorious ve Klasse Longteng karşılaştırmak lazım. Tiger Longteng ile Klasse Longteng arasında neredeyse hiç fark gözükmüyor.

Bu aralar ben de araştırıyorum sanırım Steelseries, HyperX modelleri oldukça iyi. Aralarında kararsız kaldım. Fiyatları biraz uçuk.
Sanırım Klasse Longteng siyah renk tercih edeceğim. Glorious Elements Ice ile karşılaştırıp kesin kararı veririm. Benim için öncelik kaliteli hibrit bir model olması. Muhtemelen speed modeller benim için fazla kaygan gelecektir. Keşke öncesinde deneyimleyebileceğim bir ortam olsaydı. Çünkü çoğunlukla rekabetçi FPS oynayacağım. Bunun dışındaki oyunlarda mousepad modelini çok elzem olduğunu sanmıyorum. Fiyat farkı yüksek olmasaydı Swarcow'un da tavsiye ettiği Fnatic Focus 3 Dash tercih edebilirdim fakar Longteng içinde övgüyle bahsediyor. Karşılaştırmalarında da Tiger ile Klasse neredeyse tamamen aynı yüzey özelliğinde.

@Rias_Gremory @ikseroo Peki Longteng'in 90x40 modeli ile 48x40 modelleri dediğim gibi aynı yüzeye sahip değil sanırım değil mi? 90x40 daha kontrol tutuşa yakın bir kumaş sanırım. Doğru mu?

Teşekkür ederim. Fnatic Focus 3 Dash için o kadar fiyat farkına gerek yok sanırım. Kontrol kumaş olanı daha ucuz fakat bana hibrit olan dash model lazım, o da bir tık pahalı gibi. Glorious ve Klasse Longteng karşılaştırmak lazım. Tiger Longteng ile Klasse Longteng arasında neredeyse hiç fark gözükmüyor.

Sanırım Klasse Longteng siyah renk tercih edeceğim. Glorious Elements Ice ile karşılaştırıp kesin kararı veririm. Benim için öncelik kaliteli hibrit bir model olması. Muhtemelen speed modeller benim için fazla kaygan gelecektir. Keşke öncesinde deneyimleyebileceğim bir ortam olsaydı. Çünkü çoğunlukla rekabetçi FPS oynayacağım. Bunun dışındaki oyunlarda mousepad modelini çok elzem olduğunu sanmıyorum. Fiyat farkı yüksek olmasaydı Swarcow'un da tavsiye ettiği Fnatic Focus 3 Dash tercih edebilirdim fakar Longteng içinde övgüyle bahsediyor. Karşılaştırmalarında da Tiger ile Klasse neredeyse tamamen aynı yüzey özelliğinde.

@Rias_Gremory @ikseroo Peki Longteng'in 90x40 modeli ile 48x40 modelleri dediğim gibi aynı yüzeye sahip değil sanırım değil mi? 90x40 daha kontrol tutuşa yakın bir kumaş sanırım. Doğru mu?
Tiger ile Klasse hangi ürünler? İki ürünün linki var mı?

Öncelikle 90x40 ile 48x40 aynı yüzeye sahip değiller. 90x40 kendi üretimleri, 48x40 Hazır yurt dışından geliyor. Dünya genelinde olan kullanılan, Tiger modelleri ile aynı firmadan çıkıyor sadece satıcıları farklı. Arada çokça her şeyin farkı var. 90x40 olanlar speed deniliyor. 48x40 olan hem control hem speed gibi, Genel olarak speed yatkınlığı var. Trendyol üzerinde satışta yok sanırım, Aqua Control 2 modelleri var. O da farklı bir firmadan geliyor, Yüzeyler aynı diyebilirim, Bir de kalınlık farkı olması lazım. Aqua Control biraz Control adı üstünde. Stokta olmadığı için tercih edemiyoruz. Umarım biraz açıklayıcı olmuştur.

Son düzenleme:
Tiger ile Klasse hangi ürünler? İki ürünün linki var mı?
Aslında ürünün orijinali Esports Tiger markası.
Türkiye'de kullandığımız Longteng ise Tiger'ın neredeyse birebir aynısı olan Klassegear'a ait.

Anladım, çok teşekkürler. Bu ölçüler ve malzeme farkı konusunda arayarak kendilerinden ayrıca detaylı bilgi almaya çalışacağım.

Klassegear whatsapp numarası üzerinden yazıştım ve aldığım cevabı direkt olarak paylaşıyorum.

-Soru :"Mousepadlerinizde 90x40 ve 48x40 ölçüleri arasında kalite veya kullanılan malzeme özelliği gibi farklar var mı acaba?"

Klassegear: "48-40 longtengi 90-40 modellerle karşılaştırmamız gerekirse aslında tamamen farklı ürünlerdir. Bu farklılıklar ürünün yüzeyi ( kullanılan kumaş ), kullanılan kauçuk, kauçuk kalınlığı, dikiş kalitesi olarak sıralanabilir. 48-40 olan modeller tamamen E sporcuların kullandığı profesyonel mouse pad kategorisinde geçer. Sattığımız Longteng isimli ürünler dünyada ün salmış Tiger Gaming firmasının ürünleriyle birebir aynıdır ve aynı fabrikadan çıkmaktadır."

Zaten genel anlamda kullanıcı yorumlarının neredeyse tamamının olumlu olmasıda bu durumu doğruluyor. Logosuz siyah Longteng ve Tiger Longteng olmak üzere 2 tane sipariş ediyorum. Deneyimlerimi kullandıktan sonra paylaşırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı