500 TL Sıvı ve Hava soğutma önerisi

KawaiiAlly

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600, MSI RX6500XT, Corsair Vengeance Pro 8x2 3200MHz, Seagate 1TB 7200RPM, Samsung M.2 970 Evo 500GB
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben yavaştan yeni bir bilgisayar topluyorum ve sıra Sıvı/Hava soğutmaya geldi. Fakat ne alsam karar veremedim.

Sıvı soğutma istiyorum ve almayı düşündüğüm ise bu:

Sizin bir tavsiyeniz var mı? Bütçem 500 ile 600TL arası 200TL toleransım var fakat mümkünse 500 ile 600 arası olsun çünkü maddi durumlar...

İşlemci: Daha almadım (ama R5 3600 olacak)

Ekran kartı: Daha almadım (ama Palit GTX 1650 olacak)

Anakart: ASUS Prime B450M-K II.

RAM: Daha almadım (ama Corsair 8 GB 3200/3600 MHz olacak)

PSU: Daha almadım (ama Power Boost furry 650W 80+ olacak)

Kasa: Daha almadım (ama Dark Raider olacak)

HDD: 2TB Seagate.

SSD: Samsung 980 500GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
120 mm sıvı soğutma yerine iyi bir hava soğutucu çok daha iyi performans verir.

Bunu farklı konularda da yazmıştım: 120 mm'lik bir soğutucu alacaksanız, Arctic LF II'den aşağısı tercih edilmemelidir. Onun da avantajı kalın bir radyatör bulunmasıdır. Lakin Teknobiyotik'te 570 TL olan fiyatı 700 TL'yi aştı ki alınacak bir durumu kalmadı. (Not: Farklı satıcılarda 600 TL bandında bulunabiliyor ama hala pahalı.). @kqqk13 FUMA 2 önermiş. Bence de fiyatına göre çok hoş bir soğutucu. He konuyu daha ucuza kapatmak isterseniz, ID-COOLING SE-224-XT ile ID-COOLING XF-12025-SD-K kombinasyonu yapılabilir.

Bunu farklı konularda da yazmıştım: 120 Mm'lik bir soğutucu alacaksanız, Arctic LF II'den aşağısı tercih edilmemelidir. Onun da avantajı kalın bir radyatör bulunmasıdır. Lakin Teknobiyotik'te 570 TL olan fiyatı 700 TL'yi aştı ki alınacak bir durumu kalmadı. (Not: Farklı satıcılarda 600 TL bandında bulunabiliyor ama hala pahalı.). @kqqk13 FUMA 2 önermiş. Bence de fiyatına göre çok hoş bir soğutucu. He konuyu daha ucuza kapatmak isterseniz, ID-Cooling SE-224-XT ile ID-Cooling XF-12025-SD-K kombinasyonu yapılabilir.

Hepsiburada uygulamasından "ID-Cooling SE-224-XT ile ID-Cooling XF-12025-SD-K" soğutucusu AM4 Soket'e takılıyor mu? Açıklama kısmında göremedim... Ve önerdiğin soğutucu hawlıymış ve fiyatıda benim için gayet uygun.
120 mm sıvı soğutma yerine iyi bir hava soğutucu çok daha iyi performans verir.

Yeterki daha iyi performans versin ama RGB veya ARGB Olsa daha hoş olabilirdi...
cidden çöp denilecek kadar kötü mü (*ΦωΦ*)

@KawaiiAlly

AM4 desteği mevcut.

Aşağıdaki fanı ise soğutucudan çıkan ekstra aparat ile kullanarak tahliye için alıyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı