500 TL SSD önerisi

Countless Skies

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. 500 GB SSD almayı düşünüyorum. Şu an hazır itopya'da indirim varken alayım diye düşündüm. 2 sorum olacaktı.
1. Şu ürünü almayı düşünüyorum ancak anakartımın M2 slotunun kendi soğutması yok. Yani alırsam mecburen soğutmasız kullanmak zorunda olacağım. Sıkıntı olur mu acaba? Anakartım ASUS B350M-A PRIME. Bir adet M2 slotu var üzerinde.
2. SANDISK 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma) | ITOPYA
SEAGATE 500GB Barracuda 120 SATA 3.0 2.5" SSD (560MB Okuma / 540MB Yazma) BULK | ITOPYA Şu iki ürünün okuma yazma hızları arasında bu kadar uçurum olduğu halde fiyatları neden bu kadar yakın?

500 TL civarındaki 500 GB SSD önerileriniz varsa yazabilirsiniz bu attıklarım haricinde.

Moderatörler gene başlığa yanlış yazmışlar. Arkadaşım bir şeyin başlığını da kafanıza göre düzenlemeyin. Her defasında yanlış yazıyorsunuz. Konunun temel içeriği SSD önerisi değil. Asıl sormak istediğim 2 soru var orada. Öneriyi en sonda istedim. Başlığa niye öneri yazıyorsun kafana göre? Başlığa SSD önerisi yazdığın için herkes SSD önerisi veriyor. Oysa ki ben öneri değil sorularıma cevap istemiştim. Her konu açtığımda delirtiyor adamı bu moderatörler.

Son düzenleme:
NVMe:

SATA:

M.2 yuvası ekran kartının tam altında değil ise pek sorun olacağını sanmıyorum.

Merhabalar. 500 GB SSD almayı düşünüyorum. Şu an hazır İtopya'da indirim varken alayım diye düşündüm. 2 sorum olacaktı.
1. Şu ürünü almayı düşünüyorum ancak anakartımın M.2 slotunun kendi soğutması yok. Yani alırsam mecburen soğutmasız kullanmak zorunda olacağım. Sıkıntı olur mu acaba? Anakartım ASUS B350M-A Prime. Bir adet M.2 slotu var üzerinde.
2. SANDISK 500GB Ultra NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma) | ITOPYA
SEAGATE 500GB Barracuda 120 SATA 3.0 2.5" SSD (560MB Okuma / 540MB Yazma) BULK | ITOPYA Şu iki ürünün okuma yazma hızları arasında bu kadar uçurum olduğu halde fiyatları neden bu kadar yakın?

500 TL civarındaki 500 GB SSD önerileriniz varsa yazabilirsiniz bu attıklarım haricinde.

1. SSD hız bakımından daha iyi olacaktır. Ama kronik sorunu var mıdır bilemem. Ayrıca soğutmaya kendi kasanın soğutması iyi ise gerek yok diye biliyorum.

M.2:

SATA:

NVMe:

SATA:

M.2 yuvası ekran kartının tam altında değil ise pek sorun olacağını sanmıyorum.

Hocam SanDisk Ultra 3D daha iyi bir NVMe M.2 SSD diye biliyorum.

Geri
Yukarı