500 TL VDSL modem önerisi

Poi.A

Yoctopat
TurkNet VDSL hattı kullanıyorum 50 Mbit'lik, TP-Link VDSL bir modemim var ve aldığıma çok pişmanım.
  1. Öncelikle VDSL ve VDSL2 arasındaki farklar neler? 50 Mbit bir internet için VDSL2 modem almaya değer mi?
  2. VDSL2 modem al diyorsanız tavsiyelerinizi bekliyorum. (300TL - 500TL)
  3. 50 Mbit'lik bir internet için VDSL yeter diyorsanız modem tavsiyeleriniz neler? (300TL-500TL)

Son düzenleme:
Kablolu hız neredeyse alacağınız tüm modemlerde aynı olacaktır. Kablosuz bağlantıdaki hızı ise alacağınız modemin kablosuz ağ standartları ve işlemcisi belirleyecektir.

En az AC1200 standartında ve Dual Core işlemcisi olan bir model tercih etmenizi öneririm.

Ben şahsen Asus kullanıyorum ve çok memnunum 15 civarı cihaz bağlı evde çok fazla IoT cihaz kullanıyorum ve firmanın verdiği modem/router'da ciddi problemler yaşıyordum WiFi'da şuan 100 mbit interneti WiFi ile sorunsuz olarak ve tam olarak kullanabiliyorum.

Kablolu hız neredeyse alacağınız tüm modemlerde aynı olacaktır. Kablosuz bağlantıdaki hızı ise alacağınız modemin kablosuz ağ standartları ve işlemcisi belirleyecektir.

En az AC1200 standartında ve Dual Core işlemcisi olan bir model tercih etmenizi öneririm.

Ben şahsen Asus kullanıyorum ve çok memnunum 15 civarı cihaz bağlı evde çok fazla IoT cihaz kullanıyorum ve firmanın verdiği modem/router'da ciddi problemler yaşıyordum WiFi'da şuan 100 mbit interneti WiFi ile sorunsuz olarak ve tam olarak kullanabiliyorum.
keenetic extra dsl ac1200 öneren olmuş, biraz araştırma yaptım. Modem hakkındaki yorumlar olumlu.
Bu hız için güzel bir modem almanıza gerek yok. Bağlı bulunduğunuz firmanın ücretsiz modem imkanı varsa kullanabilirsiniz.
Hız olarak haklısınız şu anda kullandığım modem beni hayattan soğuttuğu için biraz kalite olsun istedim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı