500 TL Wi-Fi gücü yüksek kaliteli modem önerisi

astyages

Centipat
Öncelikle merhabalar.

Türk Telekom 34 Mbps fiber internetim var. Bina yöneticisiyim ana modemden binanın katlarına da internet veriyorum. Sıkıntım ise şu; kablolu olarak internetim gayet hızlı memnunum kopma falan yok ama Wi-Fi ile bağlanma konusunda tüm bina çok sıkıntı yaşıyor. Bazen hiç bağlanmıyor, bağlansa dahi hız düşük, kopmalar oluyor vs. Sorunun modem-router kaynaklı olduğunu düşünüp sizden kaliteli, tüm binanın Wi-Fi konusunda sıkıntı yaşamayacağı bir modem-router tavsiyesi istiyorum. Belirlediğim bütçe 500 TL civarı ama eğer gerçekten bilgili kardeşlerimin gerek Wi-Fi gücü gerek de kendi kablolu hızım konusunda çok güvendiği bir cihaz olursa fiyattan çekinmem. Tavsiyelerini bekliyor, hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

Şu an kullandığım cihaz: TP-Link N600.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten modeminiz varmış, yeni bir modem almanıza hiç gerek yok. Şu an kendi kullandığım ve kapsama alanı çok çok iyi olan routerımı önerebilirim. İki anteni olmasına rağmen 2.4ghz kapsaması inanılmaz, 5ghz de piyasadaki en iyi 5ghz kapsama alanına sahip router diyebilirim. Hem de uzaklaştığınızda hız kaybı minimum seviyede. Birçok modem ve router denedim, çok yüksek fiyatlı modeller de dahil. En sonunda benim kurtarıcım Tenda AC9 router oldu, kesinlikle öneririm.
Eğer bir üst seviyesi olsun ve Usb 3.0 desteği olsun derseniz Tenda AC15 modeline bakabilirsiniz. Fakat bir fazla anteni olmasına rağmen çekim gücü AC9 ile aynı.

Zaten modeminiz varmış, yeni bir modem almanıza hiç gerek yok. Şu an kendi kullandığım ve kapsama alanı çok çok iyi olan routerımı önerebilirim. İki anteni olmasına rağmen 2.4ghz kapsaması inanılmaz, 5ghz de piyasadaki en iyi 5ghz kapsama alanına sahip router diyebilirim. Hem de uzaklaştığınızda hız kaybı minimum seviyede. Birçok modem ve router denedim, çok yüksek fiyatlı modeller de dahil. En sonunda benim kurtarıcım Tenda AC9 router oldu, kesinlikle öneririm.
Eğer bir üst seviyesi olsun ve Usb 3.0 desteği olsun derseniz Tenda AC15 modeline bakabilirsiniz. Fakat bir fazla anteni olmasına rağmen çekim gücü AC9 ile aynı.
Modem ne kullanıyorsunuz hocam? Vdsl için modem bakıyordum ben de. Tplink archer vr1200 vs.

Apartmanda hiç router var mı?

Evet 2-3 tane de router var

Hocam peki fiber desteği felan var mı bu önerdiğiniz modellerin birşey bulamadımda ben

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı