500 TL'ye fiber kablo için modem önerisi

Shynie

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar, yakın zamanda eve fiber kablo döşettik, kapsam alanı geniş 500-600 TL bandında modem önerebilir misiniz?
Fiber kablo olduğu için VDSL olması lazım galiba.

Selamlar, yakın zamanda eve fiber kablo döşettik, kapsam alanı geniş 500-600 TL bandında modem önerebilir misiniz?
Fiber kablo olduğu için VDSL olması lazım galiba.
Hayır VDSL olmaması lazım. Direk Fiber girişli bir modem olması lazım. Modemin yanında küçük bir kutu var mı? Hangi Servis Sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

Daha modemi almadık hocam, küçük kutu derken neyi kastettiniz?
Türk telekom kullanıyoruz.
Modemin yanında Fiber sonlandırması için bir kutu olur. Şöyle:
GPON-1.jpg

Türk Telekom'dan modem isteyebilirsiniz. İnternette fiber girişli modem yok.

Telekomdan istemeyelim demiştik, daha iyi bir şey almak için, telekom’dan mı isteyelim?
Hocam Telekom'a başvuru yapın, Gelen fiber modemi kullanmayın, Modemin yanında küçük bir kutu verecekler, Ethernet kablosunun bir ucunu o kutuya bir ucunu Modemin WAN girişine takacaksınız. WAN girişli bir modem alın. Dediğimi yaparsanız iyi bir modemle Fiber deneyimi yaşayabilirsiniz.
Bu arada küçük kutuya gelen Fiber kabloyu sakın ama sakın ellemeyin! Elinizi yakar çünkü çok güçlü bir ışık.

Son düzenleme:
Hocam Telekom'a başvuru yapın, Gelen fiber modemi kullanmayın, Modemin yanında küçük bir kutu verecekler, Ethernet kablosunun bir ucunu o kutuya bir ucunu Modemin WAN girişine takacaksınız. WAN girişli bir modem alın. Dediğimi yaparsanız iyi bir modemle Fiber deneyimi yaşayabilirsiniz.
Bu arada küçük kutuya gelen Fiber kabloyu sakın ama sakın ellemeyin! Elinizi yakar çünkü çok güçlü bir ışık.
Anladım, modemi almayalım o zaman, kullanmayın diyorsanız, bizde o k küçük kutu var galiba. Modem öneriniz var mı?

Anladım, modemi almayalım o zaman, kullanmayın diyorsanız, bizde o k küçük kutu var galiba. Modem öneriniz var mı?
https://www.hepsiburada.com/zyxel-v...-vdsl-adsl-fiber-modem-router-p-HBV00000YHRD0 Bu modemi kullanıyorum. Çok memnunum.
Modemi alın ama kullanmayın. O küçük kutu halihazırda abonelikte varsa vardır. Eğer şu an Türk Telekom abonesi değilseniz o kutuyu geri alıyorlar.

Geri
Yukarı